Data publikacji:

5 sposobów na idealny makijaż do zdjęcia

Ile razy z Twoich ust padało stwierdzenie: "Jestem niefotogeniczna, obiektyw mnie nie lubi"? Pamiętasz zdjęcie z ostatniej imprezy, a może musimy przypomnieć Ci zdjęcie w dowodzie? Jeśli to nie kwestia marnego fotografa, to winny jest... Twój makijaż! Oto 5 sposobów prosto z charakteryzatorni na idealny makijaż do zdjęcia! Czy już wiesz, co robiłaś źle?

Niektóre Twoje zdjęcia są jak dowody zbrodni - najchętniej byś zniszczyła każdy ślad. Nie cofniesz już czasu, ale możesz w przyszłości uniknąć kolejnych wpadek fotograficznych. Skorzystaj z trików stosowanych przez profesjonalnych charakteryzatorów.

1. Rozświetl niedoskonałości

Na co dzień maskujesz niedoskonałości matowymi pudrami i podkładami, ale w przypadku zdjęć ta technika się nie sprawdza. Aparat bez problemy je wychwyci. Zamiast tego rozświetl je! Rozproszone światło oszuka soczewki obiektywu. Użyj punktowo rozświetlających baz, korektorów, podkładów i pudrów. Pamiętaj o rozświetleniu cieni pod oczami!

2. Stawiaj na zimne odcienie

Ciepłe odcienie podkładów, różów i bronzerów nie wypadają dobrze na fotografiach. Dzięki chłodnym barwom Twoja cera będzie wyglądać naturalnie i świeżo.

3. Na usta tylko błyszczyk

Drobne zmarszczki, popękane i spierzchnięte wargi są bardziej widoczne, gdy pokryjesz je matową szminką. Zastosuj zasadę z 1. punktu i postaw na delikatny błyszczyk lub połyskującą pomadkę.

4. Podkreśl spojrzenie czernią

Czarna oprawa oka sprawia, że Twoje spojrzenie jest bardziej wyraziste i atrakcyjne. Linię wodną oka pomaluj czarną kredką i użyj intensywnie czarnej maskary.

5. Makijaż brwi

Niepomalowane brwi sprawiają, że na zdjęciu wyglądasz bardzo niewyraźnie i nienaturalnie. Wykonaj estetyczny makijaż brwi, żeby twarz nabrała wyrazu.

Autor: Paulina Staruszniak