Data publikacji:

5 sposobów na problemy skórne po ćwiczeniach

Aktywność fizyczna działa zbawiennie na nasze ciało, figurę oraz samopoczucie. Jednak spływający po twarzy pot może również wpływać na nas negatywnie – powodować wypryski, wysuszenie cery oraz zatkanie porów. Na szczęście szybka reakcja pomoże zatrzymać problemy skórne. Zobacz 5 sposobów na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Prezentujemy sposoby na zachowanie gładkiej i czystej skóry.

Wypryski

Pot, sebum oraz kurz tworzą bardzo niezdrową mieszankę na naszej twarzy podczas ćwiczeń. Bardzo szybko odczujemy ją w postaci wyprysków na twarzy, szyi oraz plecach. Niekiedy może wystąpić także zapalenie mieszków włosowych spowodowane brudem. Najlepszym sposobem jest zmycie makijażu i oczyszczenie skóry tuż przed treningiem oraz zaraz po nim. Dodatkowo jak najszybciej należy wziąć prysznic. Grunt to nie pozostawianie warstwy potu i kurzu na skórze na długo.

Źródło: minibeautylife.com

Trądzik na skórze

Podskórne krostki często powstają z powodu zbyt ciasnej lub sztucznej odzieży. Materiał blokuje dopływ powietrza, co w połączeniu z potem automatycznie wywołuje na skórze zaskórniaki. Najlepszym sposobem, będzie zastosowanie odzieży treningowej z dostosowanych do wysiłku fizycznego tkanin, które szybko odprowadzają pot, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać.

Poparzenie słoneczne

Kiedy ćwiczymy na zewnątrz często, zapominamy o nałożeniu kremu przeciwsłonecznego. Spocone ciało o wiele bardziej przyciąga jego promienie i mocniej nas opala, a nawet parzy. Zawsze pamiętajmy o nałożeniu kremu z filtrem. W drogeriach dostępne są już także żele i spray’e dla sportowców chroniące przed promieniowaniem UV.

Przetarcia

Intensywne ćwiczenia mogą wywoływać przetarcia na nogach lub rękach. Powstają one na skutek pocierania skóry o skórę lub skóry o odzież. Kremy nawilżające, tłuste maści czy zwykła wazelina powinny pomóc zabezpieczyć naskórek przed nieprzyjemnymi ranami. Preparaty nakładamy przed treningiem, ale także w trakcie,w jeśli jest taka potrzeba.

Na grafice: 1. Krem tłusty Dermobaza, 9,48 zł; 2. Krem tłusty Ziołolek, 6,88 zł ; 3. Wazelina Nivea, 6,99 zł

Zmarszczki

Pomimo obawy przed zmarszczkami, głównie w przypadku kobiet, nie ma potwierdzenia medycznego, że ćwiczenia mają decydujący wpływ w tej kwestii. Z pewnością skóra jest narażona na większe działanie grawitacji, jednak wciąż o wiele zdrowsza będzie po ćwiczeniach niż gdy je wyemitujemy. Najważniejsze to stosować kremy i zdrowo się odżywiać.

Autor: Kasia