Data modyfikacji:

Jak przelać perfumy do innej butelki, czyli co zrobić gdy flakon diabli wezmą?

Chcesz mieć zawsze przy sobie swoje ulubione perfumy, ale bez dodatkowego obciążania torebki dużym flakonikiem? Okazuje się, że perfumy możesz łatwo przelać do innych butelek i w efekcie zawsze mieć je pod ręką. Zobacz, jak otworzyć perfumy, aby nie uszkodzić flakonu i jak przelać je do nowego pojemnika.

Czytaj również: Jak zrobić perfumy w domu?
flakon perfum
Piękny zapach to kropka nad „i” udanej stylizacji. Dobrze dobrane perfumy mogą świetnie podkreślić charakter stylizacji, dlatego zupełnie nie powinien dziwić fakt, że wiele osób nie chce się rozstawać z ulubionym flakonikiem podczas specjalnych wyjść czy podróży. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy buteleczka z pachnącą zawartością jest naprawdę duża i ciężka – w takim przypadku może się okazać, że wejście na pokład samolotu z bagażem podręcznym będzie niemożliwe lub upchnięcie flakonu do kopertówki sprawi, że torebka pęknie w szwach. Jeśli ty też borykasz się z podobną zagwozdką, oto kilka sposobów, jak przelać perfumy do innej butelki.

Jak otworzyć perfumy?

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak przelać perfumy do atomizera, musisz wiedzieć, że całą operację trzeba przeprowadzić ze szczególną uważnością. Otwieranie butelki z perfumami może skutkować nie tylko rozlaniem cennej zawartości, ale też jej zanieczyszczeniem.

Jeśli do perfum dostaną się zabrudzenia i bakterie, z czasem mogą zmienić swój zapach lub zepsuć się. Takiego końca eksperymentów z przelewaniem z pewnością chcemy uniknąć, dlatego jeśli szukasz sposobu, jak przelać perfumy do innej butelki, przede wszystkim zachowaj higieniczną czystość i zdaj się na jedną ze sprawdzonych metod.

Jak otworzyć perfumy? Niektóre flakony są wyposażone w odkręcane nakrętki. W takim przypadku sprawa jest banalnie prosta. Niestety, większość perfum dostępnych na rynku jest zamknięta we flakonach szczelnie zatkanych atomizerem z rurką. Aby przelać perfumy do nowej butelki, wcale nie musisz odkręcać całości. Istnieją sposoby na rozlanie perfum do mniejszych pojemników bez konieczności otwierania fabrycznego słoiczka.

Sprawdź polecane przez nas perfumy z ogonem

Jak przelać perfumy?

  • Igła i strzykawka – na początek zadbaj o higienę. Zdezynfekuj blat roboczy, przy którym będziesz przelewać perfumy do innej butelki. Zaopatrz się w jałowy opatrunek, na którym po otwarciu butelki wyląduje atomizer z rurką, jeśli butelkę można swobodnie odkręcić. W przeciwnym razie, pozbądź się korka atomizera – z reguły wystarczy go odkręcić, lekko pociągając ku górze. W rezultacie możliwe będzie wprowadzenie przez rurkę igły i przelanie perfum. Następnie wystarczy pobrać odpowiednią ilość perfum do strzykawki i przelać ją do nowej butelki. Pamiętaj, aby igła i strzykawka były nowe i sterylnie czyste, ponieważ w przeciwnym razie perfumy mogą zostać zanieczyszczone, co mogłoby doprowadzić do ich zepsucia się.
  • Metoda pryskania – to bardzo prosty sposób, jak przelać perfumy do nowej butelki. Odkręć nowy flakon i wyciągnij z niego atomizer wraz z rurką. Zbliż oryginalny flakon z perfumami i naciskając atomizer, pryskaj odpowiednią ilość płynu. Niestety, nie jest to rozwiązanie idealne i przy niewprawnym stosowaniu może prowadzić do sporych strat perfum.
  • Mini butelki do wielokrotnego napełniania – to świetne rozwiązanie, jeśli obawiasz się, jak otworzyć perfumy i nie uszkodzić atomizera oraz oryginalnego flakonika. W sprzedaży znajdziesz niewielkie buteleczki o pojemności około 5 ml. Ich wielkość i kształt do złudzenia przypominają opakowania pomadek oraz błyszczyków, więc są naprawdę niewielkie i zmieszczą się nawet do bardzo małej torebki kopertówki.
Jak przelać perfumy do buteleczki wielokrotnego użytku tego typu? Cały trik polega na tym, że w dolnej części buteleczki znajduje się specjalny otwór. Z oryginalnego flakonu wystarczy zdjąć atomizer, przytknąć w jego miejsce końcówkę butelki i nacisnąć całość w dokładnie taki sam sposób, jak wtedy, gdy chcesz rozpylić perfumy. Kosmetyk zostanie zassany do buteleczki i w efekcie przelejesz do niej perfumy bez ryzyka utraty cennej zawartości czy uszkodzenia oryginalnego flakonu.

Jak przechowywać perfumy, aby długo były świeże?

Jeśli chcesz cieszyć się piękną wonią perfum do czasu opróżnienia flakonu, zwróć też uwagę na sposób przechowywania. Musisz wiedzieć, że perfumy powinno się przechowywać w ściśle określonych warunkach. Jeśli dotychczas flakonik z pachnącą zawartością stał na łazienkowym parapecie, lepiej zmień ten nawyk.

W łazienkach z reguły jest wilgotno i dość ciepło, a zwiększony poziom wilgotności powietrza oraz wysoka temperatura to warunki, w których perfumy mogą się szybko zepsuć. Generalnie zaleca się, aby żadnych kolorowych kosmetyków nie przechowywać w łazience, właśnie przez wzgląd na panującą w pomieszczeniu atmosferę.

Lepszym rozwiązaniem jest przechowywanie flakoników z perfumami w sypialni czy garderobie, gdzie poziom wilgotności jest umiarkowany, a temperatura stała. Pamiętaj jednak, aby unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Intensywne promieniowanie UV również może mieć szkodliwy wpływ na trwałość esencji zapachowych. Dobrym rozwiązaniem jest zatem umieszczenie flakonów z perfumami np. w szafce nocnej czy toaletce, gdzie będą dobrze chronione przed działaniem szkodliwych czynników.

Jak widzisz, jeśli nie chcesz nosić ze sobą ciężkiego flakonu z perfumami, możesz na kilka sposobów podzielić płyn na mniejsze buteleczki. W rezultacie twoje ulubione perfumy będą zawsze na wyciągnięcie ręki.
Autor: Kamila Zalińska-Woźny