Data publikacji:

Jaka czarna pasta do zębów z węglem będzie najlepsza?

Zastanawiasz się nad zakupem czarnej pasty do zębów? Świetnie trafiłeś! W tym artykule zastanowimy się nad tym, nad które produkty warto zwrócić uwagę i dlaczego. Przedstawimy również kilka aspektów, które należy rozważyć przy wyborze pasty. Zapraszamy do lektury!
czarna pasta do zębów

Czarna pasta do zębów – co to jest?

Czarna pasta do zębów to szczególny produkt do higieny jamy ustnej, którego podstawowym składnikiem jest węgiel aktywny. Wpływa on na kolor pasty – jest ona czarna. Wbrew pozorom czarna pasta wcale nie „brudzi” zębów na dłużej niż podczas ich szczotkowania, a nawet wręcz przeciwnie. Pasta do zębów z węglem aktywnym skutecznie absorbuje i usuwa osad nazębny oraz przebarwienia powstałe na skutek spożywania np. kawy, herbaty, czerwonego wina lub innych barwiących produktów. Dzięki temu produkt ten przywraca naturalną biel zębom.
Węgiel aktywny zawarty w paście do zębów wykazuje również właściwości antybakteryjne, co sprawia, że jest skuteczny w walce z bakteriami, które mogą prowadzić do próchnicy i innych schorzeń jamy ustnej. 
Warto zaznaczyć, że czarna pasta dentystyczna, choć może wydawać się nietypowa ze względu na swoją barwę, jest bezpieczna i skuteczna.

Czarna pasta wybielająca do zębów – czy jest skuteczna?

Wielu użytkowników czarnej pasty do zębów zachwala efekt, który pojawia się tuż po umyciu tym produktem – przyjemną czystość w jamie ustnej i „śliskie” zęby. Może to tylko potwierdzać skuteczność tego produktu i zachęcić do jego stosowania.
Wspominaliśmy już o wybielających właściwościach czarnej pasty do zębów. Każdy, kto regularnie jej używa, może nie tylko cieszyć się uczuciem świeżości, ale również liczyć na to, że jego zęby będą wybielone. Tutaj jest jednak pewien „haczyk”. Owszem, pasta działa, ale nie każdy z nas może liczyć na śnieżnobiałe zęby rodem z folderów dostępnych u stomatologów. Niektórzy po prostu mają naturalnie żółte zęby i u takich osób nie będzie wizualnego efektu „wow”.

Czarna pasta wybielająca do zębów – na co uważać?

Chociaż nie ma przeciwwskazań co do stosowania czarnej pasty do zębów, trzeba jednak uważać na mycie nią jamy ustnej tuż przed wyjściem, szczególnie jeśli wychodzisz w pośpiechu. Niedokładne wypłukanie zębów lub niestaranne wytarcie ust po szczotkowaniu może doprowadzić do nieestetycznych śladów na twarzy.

Najlepsza pasta do zębów czarna wybielająca – ranking

Biosfera Ecodenta – Pasta do zębów wybielająca – czarny węgiel

Czarna pasta do zębów, która w swoim składzie ma nie tylko węgiel drzewny, ale również ekstrakt z zielonej herbaty bezkofeinowej (TeavigoTM). Doskonale radzi sobie z osadem nazębnym, dając silny efekt wybielający. Dokładnie czyści zęby, minimalizuje ryzyko krwawienia dziąseł, chroni przed powstawaniem kamienia nazębnego. Ma przyjemny zapach i smak. Produkt posiada certyfikat ECOCERT, a aż 97% jego składu jest pochodzenia naturalnego. Ta czarna pasta do zębów pozbawiona jest parabenów, SLS-ów i fluoru.

Babuszka Agafia (Bania Agafii) – Pasta do zębów wybielająca z czarną brzozą

Naturalna pasta, która w swoim składzie zawiera m.in. sok z czarnej brzozy, ksylitol. węgiel aktywowany oraz wyciąg z rumianku. 95% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego, a produkt posiada certyfikat ECOCERT. Nie znajdziemy tu parabenów, SLS-ów ani fluoru. Użytkownicy chwalą ją za ciekawy smak i skuteczność.

Seysso Carbon – Wybielająca czarna pasta do zębów z aktywnym węglem

Czarna pasta do zębów, która oprócz aktywnego węgla zawiera w swoim składzie olej kokosowy, ksylitol oraz hydroksyapatyt. Ten ostatni z wymienionych to główny składnik szkliwa i odpowiada za jego wytrzymałość. Jego zawartość w paście zapewnia dodatkową ochronę m.in. przed działaniem bakterii w jamie ustnej. Regularne stosowanie tego produktu zapewnia wzmocnienie szkliwa i jego wybielenie, a także chroni przed próchnicą, osadzaniem się kamienia nazębnego i brzydkim oddechem.

Splat Blackwood – Silnie wybielająca pasta do zębów

Splat Special Blackwood to pasta, która intensywnie, ale bezpiecznie wybiela zęby. Producent zapewnia, że po miesiącu mogą być one wybielone o dwa tony. Oprócz węgla aktywnego, w składzie pasty znajdziemy jeszcze ekstrakt z jagód jałowca o działaniu przeciwzapalnym, biosol o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym oraz ekstrakt ze stewii o działaniu przeciwbakteryjnym. Podobnie jak w innych produktach z propozycji, tutaj również nie znajdziemy fluoru.

Natura Siberica – Pasta do zębów czarna

Naturalna pasta do zębów, w której głównym bohaterem jest węgiel aktywny. Oprócz niego w składzie znajdziemy również papainę (enzym roślinny, który minimalizuje osadzanie się kamienia nazębnego) oraz krwawnik azjatycki (o działaniu antybakteryjnym). Internauci chwalą ją przede wszystkim za delikatność dla zębów przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności. 

Blanx Black – Czarna pasta wybielająca z aktywnym węglem

Pasta, która doskonale radzi sobie z wybielaniem zębów oraz ochroną ich przed kamieniem nazębnym. Użytkownicy docenili ją za skuteczne oczyszczanie, wydajność i zapach.

White Glo Charcoal Deep Stain – Pasta wybielająca z aktywnym węglem

Czarna pasta z węglem aktywowanym, która oprócz skuteczności doceniana jest za intensywny, ale przyjemny smak pozostawiający na długi czas orzeźwienie. W jej składzie jest fluor. Do zestawu z pastą dodawane są: osiem sztuk wykałaczek stomatologicznych oraz szczoteczka do zębów. Dzięki takiemu kompletowi nie tylko skutecznie wybielisz szkliwo, ale również pozbędziesz się resztek jedzenia z trudno dostępnych miejsc, z którymi nie poradzi sobie zwykła szczoteczka do zębów.
Autor: Agnieszka Ragus