Data modyfikacji:

DIY – naturalny róż do policzków i błyszczyk do ust z buraka

 Jesteś zwolenniczką naturalnych kosmetyków? Mamy pomysł w sam raz dla Ciebie – robiony z organicznych składników róż do policzków oraz błyszczyk do ust. Zobacz, jak zrobić je samodzielnie krok po kroku.

Zapewne wiele z Was szukając informacji na temat składników używanych przy produkcji kosmetyków kolorowych odkryła, że wykorzystywane są w tym celu barwniki pochodzące z warzyw lub z owoców. Dlaczego więc nie spróbować stworzyć własnego, całkowicie naturalnego preparatu? Przedstawiamy przepis na róż do policzków oraz błyszczyk do ust, do którego produkcji potrzebujesz tylko trzech składników.

Czego potrzebujesz?

Składniki:

- 1 łyżeczka oleju migdałowego

- 1 łyżeczka sproszkowanych buraków (zrobionych samodzielnie lub gotowego proszku dostępnego w niektórych sklepach)

- 1 łyżeczka masła shea lub oleju kokosowego

Więcej ofert masła shea znajdziesz TUTAJ

Akcesoria:

- mały pojemnik na błyszczyk

- pojemnik na róż

- rondelek

- szklana miarka

- dehydrator i młynek do kawy (jeśli własnoręcznie robisz proszek z buraków)

Róż do policzków - puder z buraków

Jeśli posiadasz w domu dehydrator (suszarka do warzyw i owoców) puder z buraków możesz wykonać samodzielnie. W tym celu pokrój na bardzo cienkie kawałki buraka i zostaw go w maszynie do całkowitego wysuszenia. Buraki muszą być naprawdę wysuszone, inaczej nie uda nam się skruszyć ich na drobny proszek.

Jeśli Twoje plasterki są całkiem wysuszone, wsyp je do młynka do kawy. Krusz je do czasu aż będą przypominać sypki puder. Dla lepszego efektu możesz także przesypać je przez gazę lub inny materiał z drobną siatką.

yumuniverse.com

To wszystko. Twój naturalny róż do policzków gotowy. Rozsyp zawartość młynka do pustych pojemniczków i używaj jak sypkiego różu. Naturalny efekt buraczanego różu pasuje niemal wszystkim typom urody. Co ważniejsze, jest całkowicie naturalny.

Buraczany błyszczyk

W rondelku podgrzej wodę i włóż do niej szklane naczynie. Do naczynia włóż łyżeczkę oleju migdałowego i masło shea lub oleju kokosowego - w zależności od tego, jaki produkt wybrałaś. Mieszaj je aż do momentu całkowitego rozpuszczenia. Kiedy będą tworzyć płynną, jednolitą substancję dodaj do nich proszek z buraków. Podgrzewaj na małym ogniu do gładkiego połączenia. Gorący płyn przelej do pojemniczków po błyszczykach lub małych słoiczków i odstaw do całkowitego zastygnięcia.

Takiego naturalnego błyszczyka możesz używać zarówno do ust, jak i do policzków.

Autor: Natalia Malko