Data modyfikacji:

Jak dobrać róż do karnacji?

Policzki muśnięte odrobiną różu odświeżają twarz i dodają jej blasku, a przy okazji odejmują nam lat. Radzimy, jak dobierać ten kosmetyk, by makijaż wyglądał świetnie.

Przede wszystkim róż powinien być naturalny, czyli dopasowany do naturalnego koloru Twojej cery. Jeśli nie potrafisz wybrać go instynktownie, możesz spróbować poszczypać policzki, by pojawił się lekki rumień i bazować na tym odcieniu.

W związku z tym posiadaczkom jasnej karnacji pasuje nieco bledszy róż, a śniadym dziewczynom ten w bardziej intensywnym odcieniu. Kluczem doboru jest unikanie dużego kontrastu między kosmetykiem a karnacją.

Ważny jest nie tylko sam kolor, ale też jego odcień. Bladolicym pasuje chłodny róż, ale dziewczyny o jasnej, kremowej karnacji powinny sięgać po barwy z palety ciepłej, najlepiej brzoskwiniowej.

Jeśli Twoja cera jest ciemniejsza, z domieszką żółtych akcentów, szukaj ich również w różu, natomiast posiadaczki cery ciemnej i oliwkowej mogą wybrać odcienie miedziane, koralowe bądź brązowe. Róż wpadający w czerwień to _z kolei propozycja dla dziewczyn o mlecznej skórze.

Warto pamiętać, że to, w jaki sposób róż będzie wyglądał na cerze zależy od jego nasycenia. Na co dzień możesz nakładać na pędzel tylko odrobinę kosmetyku, by efekt był bardziej subtelny, a wieczorem wzmocnić kolor tworząc wyrazisty makijaż.

Znaczenie ma też rodzaj różu. Kosmetyk o kremowej konsystencji wygląda bardziej naturalnie i lepiej stapia się ze skórą, a do stworzenia spektakularnego makijażu lepszy będzie róż w kamieniu.

Autor: Kasia Szulik