Data publikacji:

Efekt sztucznych rzęs – jak go osiągnąć?

Która z nas nie marzy o tym, aby ich rzęsy tworzyły zalotną i niezwykle kobiecą firankę wokół oka? Zwykle, aby osiągnąć spektakularny rezultat doklejamy nieautentyczne włoski. Tymczasem wystarczy kilka prostych trików, aby osiągnąć efekt sztucznych rzęs.

Zacznij od oprószenia rzęs sypkim pudrem, który nie tylko je pogrubi, ale również pozwoli na dłużej cieszyć się makijażem oka. Kolejny krok na drodze do uzyskania efektu sztucznych rzęs sprowadza się do potraktowania włosków zalotką, która pomoże je podkręcić, a także optycznie pogrubić.

Aby wzmocnić efekt, możesz ją wcześniej lekko podgrzać za pomocą strumienia ciepłego powietrza z suszarki (szczypce mają być ciepłe, nie gorące). Chwyć zalotką górne rzęsy na całej długości jak najbliżej nasady i zaciskaj przez 10 sekund. Zmień stronę i ponów czynność. Powtórz jeszcze 3 razy na każde oko, chwytając włoski coraz dalej od powieki.

Teraz czas na tuszowanie. Aby uzyskać efekt sztucznych rzęs, sięgnij po maskarę dedykowaną zwiększeniu ich objętości, podkręceniu oraz wydłużeniu lub zastosuj specjalny tusz z dodatkiem włókienek (przyklejają się do rzęs, pogrubiając je i wydłużając). Niezwykle istotny jest samo nakładanie kosmetyku. Najlepiej, aby przebiegało dwustopniowo. Przy pierwszej aplikacji maskary, zacznij od nasady włosków i kieruj się ku końcom zygzakiem – dzięki temu dokładnie pokryjesz wszystkie rzęsy.

Włoski nieco się posklejały? Potraktuj je specjalnym grzebykiem lub wykorzystaj nieużywaną szczoteczkę do rzęs, aby je rozdzielić i usunąć nadmiar kosmetyku. Przy nakładaniu drugiej warstwy tuszu ważne jest, aby przyłożyć szczoteczkę jak najbliżej nasady powieki – włoski mają dobrze do niej przylegać. Następnie zacznij delikatnie obkręcać koncówkę wokół własnej osi, ruchem ku górze, tak jakbyś chciała wyciganąć rzęsy jak najbliżej brwi. Dolne rzęsy wytuszuj raz, kierując się od kącika oka na zewnątrz.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora