Data publikacji:

Jak nie używać eyelinera? - 7 podstawowych błędów

Nikt nie potrafi sobie wyobrazić seksownego kociego oka bez użycia eyelinera. To dlatego tak wiele kobiet chętnie wyposaża kosmetyczki i kuferki w ten kosmetyk. Ale czy na pewno wiemy, jak go poprawnie aplikować?

Eyeliner potrafi całkowicie odmienić nasze oblicze. Niestety, nie tylko na lepsze - jeśli nie trzymamy się zasad jego aplikacji, możemy zaliczyć makijażową wpadkę. Oto siedem grzechów głównych w stosowaniu eyelinera:

http://www.topdreamer.com

1. Za małe lusterko

Nakładanie eyelinera wymaga precyzji, ale też szerszego oglądu całej twarzy. Tylko wtedy kolorowa "kreska" będzie poprowadzona równomiernie i efektownie na jednym i drugim oku. Zadbaj więc o duże lustro (np. kosmetyczne) oraz dobre oświetlenie.

2. W pośpiechu

Jeśli nie masz czasu lub chcesz zrobić szybki makijaż, lepiej postaw na kredkę do oczu. Użycie eyelinera pięć minut przed ważnym wyjściem lub próby malowania oka w samochodzie to zdecydowanie zły pomysł.

3. Za dużo kosmetyku

Linia poprowadzona eyelinerem powinna być wyrazista, ale odpowiednio cienka. Kilkukrotne przeciągnięcie końca powieki kosmetykiem na pewno nie poprawi makijażu. Tu panuje zasada - im mniej, tym lepiej. Stosuj zatem eyeliner z umiarem.

4. "Zły" eyeliner

Twoje ręce nie są wprawne w nakładaniu eyelinera? Na początku odpuść sobie te w pędzelku i cieniutkim pisaku. Wbrew pozorom to właśnie nieco grubsze eyelinery są łatwiejsze w aplikacji.

5. Brak bazy

Posiadaczki opadającej powieki lub małych, głęboko osadzonych oczu najlepiej wiedzą, że wyrazisty makijaż oczu to wyzwanie. Jeśli chcesz podkreślić oko eyelinerem, najpierw użyj bazy. Puder, korektor albo beżowe cienie również zdadzą egzamin.

6. Nie ten kącik

Nakładanie eyelinera zawsze zaczynamy od wewnętrznego kącika oka, prowadząc kreskę do połowy. Tzw. jaskółka jest drugim krokiem. Trzymajmy się tej kolejności. Wyjątkiem są jedynie kolorowe eyelinery (o zasadach ich aplikacji przeczytasz tu).

7. Rzęsy parę minut po

Nie podkręcaj rzęs tuż po użyciu eyelinera, bo najpewniej go rozmażesz, a nie o to przecież chodzi. Zanim użyjesz zalotki, poczekaj kilka minut, aby eyeliner zastygł. Ta sama zasada dotyczy też tuszu do rzęs.

Autor: Bogumiła Kurzeja