Data publikacji:

Farba, która nie niszczy włosów

Włosy – fryzura, kolor, a przede wszystkim ich kondycja, są tą częścią wizerunku kobiety, której nie można zaniedbywać. Mało jest pań, które nigdy nie zmieniały, chociażby o ton, barwy swoich włosów. Czasami to kaprys, a czasami konieczność. Siwe pasemka, odrosty czy brak połysku nie dodają urody, tak samo, jak źle dobrana farba. Dopasować trzeba kolor do cery i stylu, ale także rodzaj farby do specyfiki swoich włosów. Wtedy fryzura może być naszą najlepszą wizytówką. Ważne, aby była to farba, która nie niszczy włosów.
Farba która nie niszczy włosów
Obecnie koloryzacja jest tak powszechnym zabiegiem, że raczej nie zastanawiamy się, czy farbować włosy, a raczej jakiego preparatu użyć i jak często. Bardzo ważne jest, by była to farba, która nie niszczy włosów. Niektórzy twierdzą, że to niemożliwe i nie wiedzą, jak bardzo się mylą. Gdyby poszukali, to znaleźliby niejedną farbę rozjaśniającą, która nie zrobi krzywdy włosom. Na rynku jest cały wachlarz delikatnych farb do włosów. Wątpliwości i pytania mogą wynikać ze złych doświadczeń w przeszłości lub nietrafionego wyboru, ale nie wolno się zrażać i rezygnować z poprawiania urody zabiegiem koloryzacji. Odpowiedzi na pytanie „jakie farby najmniej niszczą włosy?” jest wiele. Poniżej można znaleźć kilka przykładów.

Piękny brązowe włosy – uroda i zdrowie, czyli jakie farby do włosów najmniej niszczą

Brąz to chyba najpopularniejszy kolor, który wybierają kobiety. Odpowiednio dobrany ton to zawsze modne rozwiązanie. Nie powinno być problemu z domową aplikacją i późniejszą kondycją włosów. Jeżeli oczywiście wybór padnie na farbę nieniszczącą włosy. Taką bez wątpienia jest Khadi Naturalna ziołowa farba do włosów Golden brown Złoty brąz.
Ten preparat wydobywa piękno z głębi natury, bo powstał na bazie ziół, a te sprawiają, że Khadi to farby nieniszczące włosy. Nie zawierają chemicznych składników, które wzmacniają kolor, zapachów ani utleniaczy, tylko naturalne składniki w postaci ziół ajurwedyjskich. Struktura włosa jest nienaruszona. Farbując włosy nawet co trzy tygodnie, nie ma potrzeby się martwić. Włosy będą nie tylko piękne, ale i w dobrym zdrowotnym stanie, a także zwiększą objętość. Khadi nadaje piękny, intensywny kolor w odcieniu ciepłego, złotego brązu. Pamiętać należy, że ostateczny efekt zależy oczywiście od koloru wyjściowego. Skutecznie pokrywa siwe włosy. Przede wszystkim – to farba, która nie niszczy włosów, o czym świadczy certyfikat BDIH, który nadawany jest produktom najwyższej jakości, spełniającym surowe warunki stawiane kosmetykom naturalnym. Warto pochylić się nad tą ofertą, bo użycie tego rodzaju farb jest proste i zajmuje do dwóch godzin. Z powodzeniem można farbowanie zrobić w domu, samodzielnie. Do tego preparat zawiera oryginalne indyjskie zioła, ekologiczne opakowanie poddawane później recyclingowi, a także nie jest testowany na zwierzętach.

Zdrowe, jaśniejsze włosy dzięki farbie, która nie niszczy włosów – czy to możliwe?

Nie każdy jednak preferuje zupełnie naturalne preparaty, choć są nimi najmniej szkodliwe farby do włosów. Z różnych powodów – braku przekonania, oczekiwania innych efektów, a czasami zapachu i konsystencji. Wielu obawia się, że ziołowe farby nie będą też najbardziej odpowiednie dla uzyskania barwy blond. Często wiąże się to z mniejszym lub większym utlenieniem włosa, a panuje opinia, że nie da się tego zrobić naturalnie. To błędne założenie. Jakie więc zatem wybrać farby rozjaśniające, które nie niszczą włosów? Tu wybór też jest niemały, choć nie taki oczywisty. Jest prawdą, że zmiana koloru na jaśniejszy to bardziej inwazyjny zabieg i należy tu postępować rozsądnie, trzymając się kilku zasad – nie wolno rozjaśniać bardzo zniszczonych włosów, nie wolno tego robić w bardzo krótkim czasie i ostatnie, ale najważniejsze – stosować farby, które nie niszczą, ale dają pożądany efekt. Jedną z nich jest ta dla blondynek Herbatint farba do włosów 6N Ciemny blond.
Jak sama nazwa wskazuje, to również naturalna, ziołowa, ale trwała farba. Zawiera minimalną ilość substancji chemicznych. Nie zawiera amoniaku, parabenów, rezorcyny, metali ciężkich, alkoholu, SLS, glutenu. Amoniak zastąpiony został rozmarynem, chinowcem i łupiną orzecha włoskiego, które łagodnie uwalniają barwniki. Opracowanie takiej receptury możliwe było dzięki czterdziestu latom doświadczenia. Farba ta, obok zmiany koloru, spełnia funkcję pielęgnującą i chroniącą dobrą kondycję włosów. Jest idealna dla alergików. Powyższa pozycja jest dla blondynek, ale Herbatint to cała seria farb, które nie niszczą włosów, dla uzyskania całej palety barw od czarnego, poprzez kasztan do platynowego blondu. Przy jasnych kolorach należy wziąć pod uwagę barwę wyjściową włosa i jego rodzaj.

Jest również propozycją dla kobiety, która chce zostać jasną blondynką. Zabieg farbowania nie musi się później kojarzyć z suchymi, spalonymi kosmykami włosów, które wymagają intensywnej regeneracji, a najlepiej ścięcia. Nie trzeba będzie tego robić, jeżeli zastosuje się chociażby ten produkt – Phyto Farba do włosów Ekstra Jasny blond nr 10.

Jej skład opiera się na roślinnych pigmentach. Gwarantuje długotrwały i głęboki kolor włosów. To świetna oferta dla blondynek (obecnych lub przyszłych), które szukają farby najmniej niszczącej włosy przy ich utlenianiu. Stanowi ją mieszanka pigmentów pozyskiwanych z pięciu roślin: kruszyny, marzany barwierskiej, nachyłka barwierskiego, janowca barwierskiego, drzewa kampeszowego. Wysokie nasycenie mieszanki tymi pigmentami sprawia, że włosy uzyskują intensywny kolor, a niebanalny efekt nadają refleksy, które wzmacniają blask. Inny składnik roślinny – wyciąg z kory Jujube i EpalineTM – działa kojąco i nawilżająco, łagodzi uczucie dyskomfortu i zmniejsza podrażnienia i swędzenie. Natomiast olejki jojoba i monoï pielęgnują włókno włosa, zapewniając głębokie odżywienie i przywracając pożądany blask.

Przy wszystkich farbach rozjaśniających należy pamiętać przy robieniu założeń, dotyczących koloryzacji farbą, która najmniej niszczy włosy, że niebagatelne znaczenie ma barwa włosa wyjściowa. Jeżeli włosy są naturalne, to kolor można wybierać zarówno identyczny, jak i do dwóch tonów jaśniejszy lub ciemniejszy. Jeżeli natomiast włosy są farbowane, to nie można rozjaśniać ich bez uprzedniej dekoloryzacji. Wtedy można powiedzieć, że są to farby, które nie niszczą włosów

Dla każdego coś dobrego, czyli różne farby, które nie niszczą włosów

Jeżeli z jakichś powodów powyższe propozycje nie są akceptowane, to możesz zdecydować się na farbę do włosów Matrix SoColor beauty Extra coverage.
Charakteryzuje się ona lekkim kompleksem pielęgnacyjnym Cera-Oil, w składzie którego znajdują się ceramidy, polimery i olejek jojoba pochodzenia naturalnego. Produkt chroni i wzmacnia włosy od wewnątrz, a także odżywia i wygładza ich powierzchnię. Barwniki ColorGrip na specjalnym patencie zapewniają jednolity i bogaty kolor o długotrwałej formule.

Jak widać, na rynku jest wiele propozycji farb do włosów, które najmniej niszczą włosy. Jeżeli przyjmiemy, że nie ma takich, które w ogóle tego nie robią. Zanim jednak zdecydujemy się na zmianę koloru naszych włosów i zanim dokonamy zakupu, należy określić dokładnie stan włosów, rodzaj i jaki kolor chcemy osiągnąć. Wtedy musimy zastanowić się, jaka farba nie niszczy włosów i wybrać dla nas tę odpowiednią. Farbowanie nie musi być procesem degenerującym, a wręcz przeciwnie – zabiegiem również pielęgnującym. Warto zmienić coś w swoim wyglądzie, warto zacząć od koloru włosów.

Autor: Barbara Michalska