Data modyfikacji:

Jaka baza proteinowa do paznokci? Jak ją nakładać? Ranking polecanych

Która z kobiet nie marzy o zdrowych, silnych i zadbanych paznokciach? Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby osiągnąć taki efekt. Jednym z nich jest chociażby baza proteinowa. Co to takiego i jak powinniśmy jej używać? Zapraszamy do poniższego poradnika po garść informacji. W artykule polecamy także najlepsze bazy proteinowe do paznokci – sprawdź, jaką warto kupić, a których lepiej unikać.
baza proteinowa do paznokci

Baza proteinowa do paznokci:

  1. Co to jest? Jakie ma właściwości? Kiedy warto po nią sięgnąć?
  2. Baza proteinowa krok po kroku. Jak ją nakładać?
  3. Baza proteinowa – ranking polecanych produktów
  4. Wady i zalety bazy proteinowej

Baza proteinowa do paznokci. Co to jest? Jakie ma właściwości? Kiedy warto po nią sięgnąć?

Zanim napiszemy, jak używać bazy proteinowej, najpierw porozmawiajmy nieco o samych proteinach, które są głównym składnikiem takiego produktu. Proteiny to białka. W naszym organizmie odpowiadają one za budowę mięśni i tkanek. Bez nich moglibyśmy również chorować na anemię – proteiny znajdują się także w krwi i limfie. Jak można dostarczyć organizmowi protein? Stosując odpowiednią dietę, bogatą w jaja, produkty mleczne, orzechy, rośliny strączkowe czy zboża.

Nowo opatentowane bazy proteinowe potrafią być ratunkiem dla cienkich i łamliwych paznokci. Bazą proteinową możesz nawet przedłużać paznokcie – takie przedłużenie daje bardzo naturalny efekt i wiele pań go sobie ceni. Nie jest to jednak konieczne. Często podobne bazy stosuje się jedynie do wzmocnienia naturalnej płytki. Wówczas nakłada się je pod lakier hybrydowy, a paznokieć wydaje się grubszy, jest mniej podatny na złamania czy rozdwajanie. Regularne stosowanie bazy proteinowej pozwala także zapuścić naturalne paznokcie. Co więcej, bazą proteinową możemy również naprawić złamany paznokieć.

Baza proteinowa krok po kroku. Jak ją nakładać?

Chcesz bazą proteinową wzmocnić paznokcie i nie zamierzasz przedłużać nią płytki? Wystarczy nałożyć ją przed lakierem hybrydowym, a następnie utwardzić w lampie. Zazwyczaj nakłada się dwie warstwy bazy proteinowej. Z racji tego, że taki produkt jest bardzo gęsty, konieczne może okazać się jego opracowanie, a właściwie zbudować krzywą C. Można jednak pominąć ten etap, a po utwardzeniu bazy delikatnie ją opiłować i wyrównać – sprawdzi się do tego pilnik drobnoziarnisty o gradacji 240-500.

Marzysz, aby taką bazą przedłużyć paznokcie? Pamiętaj, że bazą możemy przedłużyć płytkę jedynie o 3 mm. Jak to zrobić? Obejrzyj poniższy tutorial. Pierwsze próby przedłużenia bazą proteinową mogą okazać się nie do końca zadowalające, ale praktyka czyni mistrza.
   

Baza proteinowa – ranking polecanych produktów

Skoro już wiesz, do czego służy baza proteinowa, to pora wybrać odpowiedni produkt – gwarancja jakości jest niezwykle istotna, ponieważ dobrej jakości baza ma ogromny wpływ nie tylko na efekt wizualny, ale także wzmocnienie płytki. Jakie bazy proteinowe polecamy? Sprawdź nasz poniższy ranking. Ta baza to doskonały opatrunek dla twojej zniszczonej płytki. Produkt zyskał wiele prestiżowych nagród, m.in. był Qltowym Kosmetykiem roku 2018. Testujący cenią bazę za trwałość, wydajność i łatwość opracowania. Producent zaleca utwardzać bazę od 30 sekund do 2 minut w zależności od posiadanej lampy.
W ofercie marki Neonail znajdziecie dwie różne bazy proteinowe do paznokci – produkt 6 w 1 i kryjącą bazę proteinową w trzech różnych odcieniach. Pierwszą bazą można przedłużyć płytkę paznokcia nawet o 1 cm i go nabudować dla uzyskania gładkiej płytki pozbawionej nierówności. Dodatkowo zawiera ona proteiny jedwabiu, które poprawiają kondycję płytki nawet wtedy, kiedy nosisz manicure hybrydowy. To jednak nie wszystko – ta baza może pełnić także rolę topu! Wystarczy nałożyć ją tuż po pomalowaniu płytki i cieszyć się lśniącym oraz odpowiednio zabezpieczonym kolorem. Warto także wspomnieć, że baza jest termostabilna, czyli zachowuje swoją konsystencję nawet w bardzo wysokich temperaturach.
Przejdźmy teraz do kolejnej bazy od Neonail. Tym razem jednym produktem wykonasz cały manicure. Preparat pełni rolę bazy, delikatnego lakieru w odcieniu nude oraz topu. Pomaluj płytkę dwiema warstwami bazy, utwardź i ciesz się delikatnym manicure, który dodatkowo dba o twoje paznokcie.

Wady i zalety bazy proteinowej

Główną zaletą bazy proteinowej jest to, że wzmacnia paznokcie i zapobiega ich łamaniu. Ponadto pogrubia płytkę, wyrównuje jej powierzchnię, co sprawia, że całość wygląda bardzo atrakcyjnie, a lakier lepiej się trzyma. Nie zapominajmy, że baza potrafi naprawić złamany paznokieć. Ponadto, stosując ją regularnie, możesz zapuścić swoje naturalne paznokcie – to idealne rozwiązanie dla pań, które marzą o pięknej, długiej i zadbanej płytce.

Czy baza proteinowa ma jakieś wady? Tak jak każdy produkt kosmetyczny. Przede wszystkim przed jej zastosowaniem wykonaj próbę uczuleniową – tak, na paznokciu też można ją przeprowadzić. Pomaluj bazą kawałek płytki i utwardź ją w lampie. Jeśli płytka będzie cię piec, zaczniesz odczuwać świąd lub pojawi się jakieś przebarwienie, to nie stosuj bazy.

UWAGA – pieczenie podczas utwardzania bazy w lampie to częsta reakcja, którą nie musisz się martwić, ponieważ szybko mija. Problem jest wtedy, kiedy pieczenie się utrzymuje. Wadą bazy proteinowej może być także to, że niektórym może sprawiać ona problemy z nakładaniem. Opracowanie płytki bazą bywa dość pracochłonne i wymaga wprawy. Ale pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Baza proteinowa to świetny produkt, którego zalety docenia wiele kobiet. A ty, słyszałaś o tym produkcie? A może już go stosowałaś? Używając produktu, skorzystaj z naszych powyższych rad. Użyj również polecanych produktów – z pewnością ci się sprawdzą.

Baza proteinowa do paznokci- najczęściej zadawane pytania

Jak działa baza proteinowa do paznokci i czy faktycznie poprawia kondycję paznokci?
Baza proteinowa do paznokci zawiera składniki, takie jak keratyna, kolagen, witaminy oraz minerały, które mają na celu poprawić kondycję paznokci, zwiększyć ich wytrzymałość i elastyczność. Baza proteinowa do paznokci faktycznie może pomóc w odbudowie zniszczonych i osłabionych paznokci, jednak jej skuteczność może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu paznokci

Jak często należy stosować bazę proteinową do paznokci, aby uzyskać najlepsze efekty?
Częstotliwość stosowania bazy proteinowej do paznokci zależy od indywidualnych potrzeb i stanu paznokci. W przypadku tradycyjnych lakierów zwykle zaleca się stosowanie bazy proteinowej jako podkładu przed nałożeniem lakieru do paznokci, a jej częstotliwość stosowania powinna wynosić około 2-3 razy w tygodniu. Jeśli paznokcie są bardzo osłabione lub łamliwe, można zwiększyć częstotliwość stosowania bazy proteinowej do paznokci.

Czy istnieją jakieś składniki, na które trzeba uważać przy wyborze bazy proteinowej do paznokci, zwłaszcza w przypadku osób z wrażliwą skórą lub alergiami?
Przy wyborze bazy proteinowej do paznokci warto zwrócić uwagę na skład i ewentualne składniki, na które można być uczulonym. Niektóre bazy proteinowe mogą zawierać szkodliwe składniki, takie jak formaldehyd lub toluen, które mogą podrażniać skórę lub wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego warto wybierać bazy proteinowe do paznokci od renomowanych producentów i zwracać uwagę na ich skład.
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.