Data publikacji:

Gęsty, płaski, skośny - który pędzel do makijażu wybrać?

Do podkładu, pudru, różu, bronzera, cieni, kresek na powiekach, malowania i obrysowywania ust – to tylko niektóre pędzle do makijażu przeznaczone do profesjonalnego malowania. Radzimy, jak je rozpoznać i które są niezbędne do codziennego malowania.

Zestaw pędzli do makijażu

Pędzel do pudru – występuje w około 10 odmianach, jednak generalnie powinien być szeroki i zaokrąglony, by móc łatwo i szybko oprószyć twarz.

Pędzel do pudru/bronzera – jest mniejszy i powinien mieć ścięty lub stożkowaty kształt, który ułatwia precyzyjne nałożenie kosmetyku i wymodelowanie twarzy.

Pędzel do fluidu – zazwyczaj jest niewielki i płaski, a także niezbyt gęsty, by nie pochłaniał zbyt dużych ilości podkładu. Występuje w dwóch odmianach – kwadratowej oraz lekko zaokrąglonej – do precyzyjnej aplikacji kosmetyku bardziej polecana jest wersja lekko zwężana ku górze.

Pędzelek do korektora – jest mały, płaski i ma szpiczasty czubek, dzięki czemu ułatwia nałożenie kosmetyku na niewielkiej partii twarzy.

Pędzelek w kształcie wachlarza – przydaje się, jeśli chcemy usunąć z twarzy osypane kosmetyki, na przykład nadmiar cieni, a także do delikatnego muskania policzków różem.

Pędzel do cienia bazowego – jest mały, płaski i zaokrąglony – za jego pomocą łatwo i szybko pokolorujesz powiekę.

Pędzelek do cieni

Pędzelek ścięty – miniaturowa wersja pędzla do różu, służy do modelowania cieni na powiekach.

Pędzelek okrągły – przypomina kuleczkę z włosia nałożoną na czubek patyczka i służy do rozcierania cieni.

Pędzelek skośny – ułatwia robienie kresek na powiekach oraz cieniowanie, podobnie jak najcieńszy z pędzelków, który również ułatwia malowanie oczu eyelinerem.

Pędzelki do ust – płaski i wąski lipliner służy do wykonywania precyzyjnego obrysu, a nieco szerszy, czyli klasyczny, pomaga dokładnie pomalować usta.

Autor: Kasia Szulik