Data modyfikacji:

Jak czyścić gąbki do makijażu?

Kobiety stosujące gąbki do nakładania makijażu często mają problem ze znalezieniem łatwego sposobu na utrzymanie ich higieny. Codzienne mycie i suszenie bywa kłopotliwe. Co więc zrobić, by utrzymać nasze akcesoria w dobrym stanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule.

Przedstawiamy sposoby na czyszczenie gąbek do makijażu.

Użycie dedykowanego środka

Używanie specjalnego środka do mycia akcesoriów do makijażu nie jest oczywiście koniecznością. Trzeba przyznać jednak, że odpowiednio dobrany kosmetyk potrafi w szybki i łatwy sposób usunąć podkład z gąbki i pozostawić ją czystą. Nie musisz szukasz środka dedykowanego do gąbek – wiele użytkowniczek rekomenduje do tego celu stosowanie popularnych płynów do czyszczenia pędzli.

Na grafice: 1. Płyn Sequent Eco, 4 zł; 2. Płyn Karaja, 34,90 zł 

Mydło

W zależności od preferencji możesz wypróbować mydło w płynie lub w kostce. To, na co warto zwrócić uwagę to to, żeby produkt był możliwie najbardziej naturalny – będzie wtedy o wiele mniej szkodliwe dla delikatnych gąbek. Pamiętaj o tym, by dokładnie wypłukać produkt po czyszczeniu i pozostawić go do całkowitego wyschnięcia - w wilgotnym środowisku szybciej namnażać się będą na nim bakterie.

Szampon

Delikatny szampon o możliwie najkrótszym składzie będzie praktycznym narzędziem w walce o czystość Twoich akcesoriów do makijażu. Zmocz dokładnie swoją gąbkę ciepłą (gorąca może osłabić włókna) wodą, nałóż szampon i delikatnie wmasuj. Po wytworzeniu piany staraj się wyciskać podkład na zewnątrz. Dokładnie wypłucz produkt i pozostaw do wyschnięcia.

Do mycia gąbek możesz użyć także specjalnego szamponu do czyszczenia pędzli.

Na grafice: 1. Szampon do pędzli Makeup Revolution, 23,71 zł; 2. Szampon do pędzli FM Group, 19,90 zł; 3. Szampon do pędzli E.L.F., 19,50 zł 

Pamiętaj, że dla zachowania odpowiedniej higieny makijażu nasze gąbki najlepiej jest czyścić codziennie po każdym użyciu.

Więcej akcesoriów do makijażu znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko