Data publikacji:

Jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego?

Zbliża się ważne wyjście, a na twojej twarzy pojawił się stan zapalny, który jest zaczerwieniony i bolesny? Przede wszystkim: nie panikuj i nie próbuj go wycisnąć, ponieważ tylko pogorszysz sytuację. Zamiast tego przetestuj polecane sposoby, które pomogą ci rozprawić się z nim. Jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego? Zobacz nasze metody!
jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego

Jak szybko pozbyć się podskórnego pryszcza? O tym musisz pamiętać

Pierwsza i najważniejsza zasada, o której już wspominaliśmy, to pod żadnym pozorem nie wyciskaj podskórnej zmiany. Szanse, że uda ci się zakończyć to sukcesem, są małe. Zamiast tego możesz zwiększyć stan zapalny, rozdrapać skórę w okolicach zmiany oraz przyczynić się do powstania blizny. Dodatkowo nie należy drapać i dotykać pryszcza. Zamiast tego warto udać się do apteki lub drogerii.
Uwaga! Nie stosuj jednocześnie wszystkich polecanych sposobów na walkę z podskórnym pryszczem. Zamiast tego wybierz jedną metodę, aby uniknąć nadmiernego przesuszenia i podrażnienia skóry.

Maść ichtiolowa – najlepszy sposób na to, jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego

Jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego? Odpowiedź jest prosta: maść ichtiolowa. Jeśli miałaś z nią kiedyś do czynienia, to z pewnością już wiesz, że ten tani preparat potrafi zdziałać cuda. Jeżeli jednak będziesz używać jej pierwszy raz, uczciwie uprzedzamy, że jej zapach nie należy do najprzyjemniejszych. Postaraj się przemęczyć, bo efekty są tego warte.
Maść ichtiolowa kosztuje zaledwie kilka złotych, a potrafi zdziałać cuda. Preparat należy aplikować punktowo. Możesz go dodatkowo zabezpieczyć plasterkiem, jeśli na przykład boisz się o poplamienie poszewki. Po nałożeniu maść wyciągnie ze zmiany skórnej treść ropną, a tym samym rano powinien pozostać po niej mały, płaski ślad, który bez problemu ukryjesz pod makijażem.

Jak się szybko pozbyć pryszcza podskórnego? Inne sprawdzone sposoby

Oprócz maści ichtiolowej możesz także kupić w aptece pastę cynkową, która jest od lat stosowana w walce ze zmianami trądzikowymi. Ma ona właściwości wysuszające, dzięki czemu rano pryszcz będzie mniejszy, a zaczerwienienie zniknie. Aby wzmocnić jej działanie, możesz zdecydować się na pastę cynkową z kwasem salicylowym.
Innym sposobem na walkę z podskórnym pryszczem są plastry na wypryski, które kupisz w praktycznie każdej drogerii. Pamiętaj, że mogą wykazywać różne działanie w zależności od wyglądu zmiany skórnej. Jeżeli jest ona całkowicie ukryta pod skórą, to ją wysuszą (tak jak pasta cynkowa). Jeśli jednak pojawiła się już charakterystyczna żółta lub biała kropeczka, to plastry na wypryski zadziałają jak maść ichtiolowa, czyli wyciągną treść ropną z pryszcza.
Polecamy ci również przetestowanie olejku z drzewa herbacianego. Stosowany punktowo wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.
Polecamy również: Jak wyciskać pryszcze?

Jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego – domowe sposoby

A jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego domowymi sposobami? To metody polecane przez internautki, jednak pamiętaj, że nie zawsze są zgodne z zasadami świadomej pielęgnacji. Dodatkowo mogą nie sprawdzić się w przypadku wrażliwych, przesuszonych cer, dlatego warto podejść do nich z rozsądkiem.
Pierwszy z domowych sposobów to pasta do zębów. To metoda na to, jak szybko pozbyć się pryszcza podskórnego, która kilkanaście lat temu była stosowana przez większość dziewczyn. Sekret jej skuteczności tkwi w wysuszających właściwościach pasty. Oczywiście, nie zostawiaj jej na wiele godzin. Zamiast tego aplikuj ją na problematyczne miejsce, a po 30–60 minutach zmyj.
Innym domowym sposobem jest antybakteryjna maseczka z miodu i cynamonu, którą należy stosować punktowo, czyli wyłącznie na problematyczne miejsca. Wymieszaj dokładnie składniki, zaaplikuj na podskórny pryszcz i zostaw ją na noc. Rano powinien być mniejszy i wysuszony.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.