Data publikacji:

Jak używać depilatora?

Depilator laserowy to urządzenie, które zapewnia wykonanie zabiegu depilacji niechcianego owłosienia. Zabieg ten możemy wykonać w domu, bez konieczności wizyty u kosmetyczki. Depilator laserowy ułatwia życie zarówno w domu, jak i w podróży. Jak używać depilatora laserowego, by depilacja przebiegała bezboleśnie, a efekt był zadowalający?
depilacja

Jak używać depilatora laserowego? Przygotowanie skóry

Pierwszym krokiem podczas użycia depilatora laserowego jest odpowiednie przygotowanie skóry. Celem zabiegu jest pozostawienie jej gładkiej, bez włosków, ale i bez podrażnień. Aby uzyskać efekt aksamitnej skóry, należy najpierw oczyścić skórę. Nie nakładajmy więc żadnych balsamów bezpośrednio przed depilacją. Po kąpieli warto jedynie osuszyć skórę delikatnie ręcznikiem.

Przed użyciem depilatora laserowego lub raz na jakiś czas można również wykonać zabieg szczotkowania na sucho. Wykonuje się go specjalną szczotką. Wykażmy się delikatnością, by nasze ruchy nie były zbyt gwałtowne. Wówczas złuszczamy naskórek, nie podrażniając skóry. Regularne szczotkowanie na sucho oraz peelingi pomogą w uzyskaniu efektu maksymalnie gładkiej skóry. Złuszczanie naskórka zapobiega wrastaniu włosków. Przed depilacją laserową można ogolić włosy maszynką. Chodzi o to, by laser zadziałał na cebulki włosów, włoski nie mogą więc być za długie.

Depilator laserowy – jak często używać?

Obecnie na rynku istnieją depilatory zarówno z kablem, jak i bezprzewodowe. Użycie depilatora laserowego w domu może być alternatywą dla depilacji laserowej wykonanej w salonie kosmetycznym. Efekt z salonu może być bardziej spektakularny, jednak wymaga regularnych wizyt przez wiele tygodni oraz dużych nakładów finansowych. W przypadku depilatora laserowego domowego, wystarczy wykonać około 4-5 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Jeśli każdy zabieg wykonamy poprawnie co dwa tygodnie, włoski nie powinny odrastać przez osiem tygodni.

Od tej pory wystarczy jedynie przypominające użycie depilatora laserowego. Najlepsze efekty uzyskają osoby, które posiadają jasną karnację i ciemne włoski. Dzieje się tak, ponieważ wtedy kontrast pomiędzy owłosieniem a skórą jest najwidoczniejszy i urządzenie działa wtedy najwydajniej. Jeśli jesteś posiadaczką jasnego owłosienia, to użycie depilatora laserowego może zredukować owłosienie. Wówczas nie nastawiajmy się na efekt całkowitego usunięcia włosków, jednak użycie depilatora laserowego sprawi, że odrastają one cieniutkie i słabe, a często dla innych osób są one wręcz niewidoczne.

Jak używać depilatora laserowego w domu?

Poprawnie wykonana depilacja laserowa powinna być bezbolesna. Daje odczucie delikatnego ciepła na skórze. Depilatory laserowe posiadają różne stopnie mocy działania. Jeśli zastanawiasz się, jak używać depilatora laserowego, by zabieg ten nie był bolesny, polecamy dostosowanie mocy urządzenia do rodzaju skóry. Można również rozpocząć używanie depilatora od wybrania mniej intensywnej mocy lasera, a następnie zwiększać jego natężenie.

Depilator przykładamy do skóry. Należy pamiętać, by depilator dokładnie przylegał do partii skóry, którą depilujemy. Wówczas wykazuje on najskuteczniejsze działanie, gdyż światło lasera jest nakierowane centralnie na włoski i osłabia ich cebulki. Depilator przykładamy z góry. Unosimy go i przykładamy obok, małymi partiami. Powtarzamy czynność na całej powierzchni części ciała, którą depilujemy (np. nogi). Niektóre modele depilatorów oprócz końcówki standardowej, posiadają wymienne końcówki do różnych partii ciała. Zazwyczaj wymienne końcówki zaprojektowane są z myślą o okolicach bikini i twarzy.

Miejsca te są szczególnie narażone na podrażnienia. Warto więc podczas wyboru depilatora sprawdzić, ile końcówek posiada dany model depilatora. Jeśli chcemy depilować okolice bikini i twarzy, warto upewnić się, że producent przewidział osobne końcówki na te partie ciała i są one dołączone do opakowania. Zazwyczaj pojedyncza sesja depilacji trwa około 15-20 minut. Jeśli zastanawiasz się, jak używać depilatora laserowego w domu, by depilacja była częścią twojej rutyny, mamy dla ciebie dobre wieści.

Urządzenie to nie wydaje głośnych dźwięków (dobrym określeniem byłoby raczej „mruczenie”). Można więc wykonywać depilację laserową na przykład podczas oglądania ulubionego serialu czy rozmawiając przez telefon. Warto zacząć depilację depilatorem laserowym już w zimie czy na wiosnę, ponieważ ze względu na zalecane dwutygodniowe przerwy pomiędzy sesjami, skóra będzie gładka i aksamitna na lato.

Jak używać depilatora? Dbanie o skórę po depilacji laserowej

Skóra bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej może być zaczerwieniona i lekko podrażniona. To normalne. Warto jednak szczególnie zadbać o nią w tym czasie i unikać intensywnego opalania. Przed wyjściem na pełne słońce należy zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF 50. Uważajmy również, aby nie podrażnić skóry. Tak potrzebne szczotkowanie skóry i peelingi pozostawmy na czas, gdy skóra dojdzie do siebie.

Starajmy się używać delikatnych kosmetyków i nawilżać skórę regularnie.Najlepsze do tego celu będą balsamy posiadające wyciągi z rumianku oraz D-pantenol. Unikajmy kremów, które posiadają drażniące składniki, jak na przykład alkohole, które mogą podrażniać skórę oraz pozostawiać uczucie wysuszenia. Z pewnością skóra odwzajemni nasze starania pięknym wyglądem, a uczucie gładkiej skóry po zabiegu depilacji laserowej w domu będzie towarzyszyć nam znacznie dłużej.
Zdjęcie: lyulkamazur/Envato Elements