Data modyfikacji:

Jak wzmocnić cienkie i rzadkie rzęsy?

Kobiety marzą o długich, zdrowych i zmysłowych rzęsach, takich jak w reklamach tuszów do rzęs czy innych kosmetyków. Co zrobić, gdy zamiast tego nasze rzęsy są cienkie i rzadkie? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na ich skuteczną pielęgnację.

Pierwszym krokiem do zadbania o oprawę naszych oczu jest demakijaż. Przede wszystkim należy go wykonywać używając odpowiednich kosmetyków. W przypadku cienkich i rzadkich rzęs doskonale sprawdzi się płyn micelarny lub mleczko wzbogacone o substancje odżywcze, np. jedwab, pantenol czy witaminy. Pamiętajmy, że oczyszczanie oczu należy przeprowadzać delikatnie, przykładając wacik nasączony wybranym specyfikiem do powieki, a następnie lekko przesuwając do zewnętrznego kącika. Tę czynność należy powtarzać do czasu, aż kolejny wacik będzie czysty. Pod żadnym pozorem nie należy trzeć oczu, ponieważ osłabione rzęsy będą wypadać. Dzięki odpowiedniemu demakijażowi pozwolimy cienkim i rzadkim rzęsom na odpoczynek, a także przygotujemy je na kolejny krok w ich odżywianiu i pielęgnacji.

Następnym etapem jest zastosowanie odżywki. Najpopularniejszym specyfikiem, a zarazem najbardziej naturalnym jest olejek rycynowy. Można go kupić w każdej aptece, a jego koszt to zaledwie kilka złotych. Olejek należy nakładać na cienkie i rzadkie rzęsy przy pomocy patyczków kosmetycznych, szczoteczki do rzęs lub przy wykorzystaniu czystej, wysuszonej szczoteczki z nieużywanego już tuszu. Ten specyfik może być wykorzystywany również w pielęgnacji brwi. Zabieg należy powtarzać rano i wieczorem. Inną metodą jest zakup gotowego kosmetyku do odżywiania cienkich i rzadkich rzęs w aptece lub drogerii. Można je z powodzeniem stosować jako odżywki, ale także jako bazy pod maskarę.

W trakcie kuracji warto zrezygnować z obciążania cienkich i rzadkich rzęs tuszami, w szczególności wodoodpornymi, które znacznie je osłabiają.

Autor: Sylwia Stwora