Data modyfikacji:

Dlaczego warto stosować peeling trychologiczny?

Peeling do ciała to kosmetyk, o którym słyszał już chyba każdy. Nie każdy wie natomiast, że złuszczać można nie tylko skórę twarzy, rąk, brzucha czy stóp, ale także… głowy. Służy temu peeling trychologiczny. Wyjaśniamy, jak go wybrać i stosować.

peeling trychologiczny

Co to jest peeling trychologiczny?

Peeling trychologiczny to kosmetyk, który służy do złuszczania martwego naskórka ze skóry głowy – czyli do głębokiego oczyszczania skóry. Zalecany jest właściwie każdemu, choć efekty jego działania będą najbardziej widoczne u osób, które zmagają się z problemami takimi jak łupież, przetłuszczanie się włosów czy ich wypadanie.

Peeling trychologiczny – właściwości

Trudno właściwie wymienić wszystkie właściwości, jakimi charakteryzuje się dobry peeling trychologiczny. Najważniejsze to usuwanie nagromadzonych zanieczyszczeń oraz nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Kosmetyk ten odblokowuje ujścia mieszków włosowych, dzięki czemu bardzo szybko zmniejsza problemy z wypadaniem włosów.

Co bardzo istotne, oczyszczający peeling trychologiczny sprawia, że wszystkie pozostałe kosmetyki do pielęgnacji włosów lepiej się wchłaniają i są bardziej skuteczne.

Peeling trychologiczny – efekty stosowania

Zastanawiasz się, jakie są efekty stosowania peelingu trychologicznego? Oto, co „daje” ten kosmetyk:
  • skóra głowy staje się dokładnie oczyszczona,
  • włosy unoszą się u nasady,
  • włosy wolniej się przetłuszczają,
  • zmniejsza się problem wypadania włosów,
  • skóra głowy przestaje swędzieć,
  • zmniejsza się nasilenie łupieżu i łuski,
  • preparat przynosi ulgę w przypadku łojotokowego zapalenia skóry.

Peeling trychologiczny wybrać?

Choć o peelingach do skóry głowy nie każdy jeszcze słyszał, na rynku jest już sporo tego typu preparatów – wybranie jednego może więc przysporzyć pewnych trudności. Warto zatem pamiętać, że dobry peeling trychologiczny to taki, który zawiera miedzy innymi:
  • Kwasy AHA i papainę
To właśnie one odpowiadają za dogłębne oczyszczenie skóry głowy oraz usunięcie martwego naskórka.
  • Argininę i ekstrakt ze skrzypu polnego
Dobry peeling trychologiczny powinien nie tylko oczyścić skórę, ale również wzmocnić włosy. Takie działanie mają arginina oraz ekstrakt ze skrzypu polnego.
  • Prowitaminę B5
Prowitamina B5 działa na skórę kojąco i nawilżająco. Dzięki niej naskórek nie jest podrażniony po zastosowaniu peelingu. Inne, równie dobre i pożądane składniki, to np.:
  • piroktonian olaminy (ma właściwości antybakteryjne, reguluje proces rogowacenia naskórka),
  • kofeina (wydłuża żywotność włosów),
  • mocznik (podobnie jak prowitamina B5 nawilża skórę).

Jak stosować peeling trychologiczny?

Peeling trychologiczny można zastosować na włosach na dwa sposoby. Pierwszy to udanie się do fryzjera, który przeprowadzi profesjonalny zabieg oczyszczania, używając specjalistycznych kosmetyków. Minusem tego rozwiązania jest jego cena – zazwyczaj jest na tyle wysoka, że regularne poddawanie się zabiegowi nie wchodzi w grę.

Na szczęście peeling trychologiczny można również zastosować w domu, wcześniej kupując w drogerii (np. internetowej) odpowiedni kosmetyk. Preparat nakłada się na skórę głowy (nie na całej długości włosów), następnie należy go wmasowywać przez kilka minut. Ostatni krok to już spłukanie kosmetyku, umycie włosów szamponem oraz nałożenie odżywki lub maski nawilżającej.

Aby stosowanie peelingu trychologicznego przyniosło oczekiwane efekty, należy przeprowadzać zabieg raz w tygodniu. Już po trzech, czterech tygodniach zauważysz, że twoje włosy są uniesione u nasady i wolniej się przetłuszczają, a po kilku miesiącach – że wypada ich zdecydowanie mniej.
Autor: Robert Wojtaś