Data modyfikacji:

Jak zakryć pryszcza? Co stosować, by zakryć pryszcza?

Czerwona kropka na policzku lub nosie to nie koniec świata. Jak zakryć pryszcza? Jest kilka sprawdzonych sposobów i kosmetyków, które zawsze trzeba mieć w torebce.

makijaż
Makijaż zazwyczaj jest w stanie przykryć wszelkie niedoskonałości cery. Jednak zanim zaczniesz stosować różne preparaty, skonsultuj się z lekarzem dermatologiem, który oceni, czy nakładanie kryjących kosmetyków na zmiany skórne nie spowoduje pogorszenia stanu cery. Lekarz poradzi też, które kosmetyki będą najlepsze dla twojego rodzaju cery. Istnieje też wiele sprawdzonych produktów kosmetycznych, które możesz wypróbować.

Jak zakryć pryszcza? Aspiryną!

Zanim zaczniesz nakładać makijaż, sięgnij po... aspirynę. Rozpuść tabletkę w łyżeczce wody, nałóż gęsta papkę na krostki i potrzymaj kilka minut. Zapobiegnie to powstaniu lub rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego, ograniczy też zaczerwienienie. Nigdy nie wyciskaj pryszcza, zwłaszcza tuż przed wyjściem z domu! Ściskanie skóry powoduje powiększenie się zaczerwienienia, które potem trudniej jest zakryć.

Jak skutecznie zakryć pryszcza? Użyć zielonego korektora

Nakładanie kryjącego makijażu zacznij od aplikacji zielonego korektora lub bazy w tym odcieniu. Dlaczego zielony? Odcień ten nałożony na zaczerwienianie zmniejszy intensywność koloru, co potem spowoduje łatwiejsze przykrycie wyprysków zwykłym korektorem o odcieniu zbliżonym do twojej cery. Podkład nakładaj najpierw punktowo na problematyczne rejony cery, następnie na całą twarz. Najlepsze kryjące efekty dadzą podkłady o gęstej konsystencji, ale współczesne, zaawansowane pod względem składu fluidy o lejącej konsystencji również poradzą sobie z przykryciem nieestetycznych zmian.

Wykończ pryszcza starannym wykończeniem makijażu!

Gdy korektor lub baza oraz fluid są już nałożone na twarz w taki sposób, że cera ma jednolity kolor, nie zapomnij o wykończeniu makijażu. Możesz przykryć dodatkowo fluid sypkim pudrem – nakładaj go delikatnie dużym pędzlem, zwracając uwagę na grubość makijażu – warstwa nie może być zbyt gruba, bo cera będzie wyglądała nienaturalnie.

Triki ukrywające pryszcze – podkreśl oczy, nałóż róż na policzki, ubierz się oryginalnie

Jak najprościej ukryć jakąś niedoskonałość? Odwrócić od niej uwagę. Przyjrzyj się dokładnie ekscentrycznie wyglądającym osobom, noszącym kolorowe ubrania i oryginalne buty – co chcą w ten sposób ukryć? Może pieprzyki na twarzy, znamiona, wyraziste uszy lub nos? Kolor i oryginalny styl to sposób na odciągnięcie uwagi od tego, czego nie chcemy eksponować. Oczywiście nie oznacza to, że wyrazisty nos czy mocne brwi to mankamenty urody – niektórzy nie czują się dobrze wyglądając oryginalnie, ale inni – wręcz przeciwnie. W przypadku pryszczy i niedoskonałości cery sposobem na odciągnięcie uwagi może być wykonanie starannego, ale niezbyt mocnego makijażu oczu. Podkręcone rzęsy i kreski na powiekach dodadzą uroku. Możesz też spróbować nałożyć na policzki róż.
Autorka: Agnieszka Jastrzębska