Data modyfikacji:

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Worki pod oczami nikomu nie dodają uroku. Jeśli zauważyłaś je u siebie, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Opuchlizna może mieć związek z nieprawidłową pielęgnacją okolic oczu, jednak w niektórych przypadkach zwiastuje groźne choroby. Jak zlikwidować worki pod oczami i znaleźć ich przyczynę?
Worki pod oczami

Czym są worki pod oczami?

Worki pod oczami to powszechne określenie opuchlizny okolic oczu. Często towarzyszy im zasinienie, przez co twarz zyskuje zmęczony i stary wygląd. Wiotka, mało elastyczna skóra tworzy dodatkową przestrzeń, w której mogą gromadzić się woda oraz limfa, sprawiając wrażenie obrzmienia. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet poszukuje sposobu, jak się pozbyć worków pod oczami.

Co powoduje worki pod oczami?

  • Zanim podejmiesz walkę, lepiej poznaj swojego wroga. Najczęstszą przyczyną worków pod oczami są naturalne procesy starzeniowe zachodzące w skórze. Produkcja kolagenu i elastyny spowalnia już po 25. roku życia, a cera staje się mniej elastyczna. Delikatne okolice oczu są podatne na pierwsze oznaki starzenia, do których należą nieestetyczne worki.
  • Innym powodem opuchniętych oczu może być niedostatek snu. Jeśli nie sypiasz dostatecznie sporo, twoje ciało (a więc i skóra) nie ma szans na pełną regenerację. Wszystko to uwidacznia się na twarzy.
  • Zły tryb życia to kolejna przyczyna worków pod oczami. Nieodpowiednia dieta, niedobór wody oraz używki szybko dają o sobie znać pod postacią niezdrowo wyglądającej skóry.
  • Pomijasz okolice oczu w codziennej pielęgnacji? Być może to jest przyczyną worków pod oczami. Skóra w tych rejonach jest delikatna, ale i bardzo wymagająca. Może wyglądać źle również wtedy, gdy źle ją traktujesz, na przykład pocierając ją zbyt mocno podczas demakijażu.

Worki pod oczami a choroby

Miej się na baczności, ponieważ worki pod oczami mogą mieć związek z chorobami. Pojawiają się podczas anemii, niedoczynności tarczycy, chorób serca i nerek. Jeśli zauważyłaś u siebie dodatkowe niepokojące objawy, takie jak przewlekłe zmęczenie i wahania nastrojów, koniecznie zgłoś się do lekarza.

Sposoby na worki pod oczami

Jeśli worki pod oczami są efektem zaniedbań pielęgnacyjnych lub złego trybu życia, możesz zwalczyć je samodzielnie. Wizyta u chirurga plastycznego nie będzie konieczna. Poznaj najskuteczniejsze sposoby na opuchnięte oczy!

  • Jak usunąć worki pod oczami? Wybierz dobry krem
Podstawą pielęgnacji okolic oczu jest krem o działaniu nawilżającym. Ten idealny powinien mieć w składzie substancje, takie jak kwas hialuronowy, koenzym Q10, śluz ślimaka, witamina C, wyciąg ze świetlika. Składniki te wspomagają odbudowę komórkową i sprawiają, że skóra pod oczami staje się bardziej elastyczna.

Istotny jest również sposób aplikacji kremu. Nakładaj niewielką ilość kosmetyku, a następnie lekko rozetrzyj go palcem serdecznym, zataczając koła w kierunku przeciwnym do kierunku wskazówek zegara. Krem pod oczy możesz również po prostu wklepać.
  • Chłodzące kompresy pod oczy
Zimno to sprawdzony sposób na opuchliznę. Zastosuj je również pod oczami, najlepiej w formie specjalnych płatków żelowych. Można trzymać je w lodówce, dlatego zapewniają skórze niesamowitą ulgę i szybko ją obkurczają.
Ponadto chłodzące płatki pod oczy są nasączone odmładzającymi składnikami, takimi jak kwas hialuronowy. Ich regularne stosowanie znacząco poprawi wygląd skóry okolic oczu.

  • Domowe sposoby na worki pod oczami
Do okolic oczu możesz przykładać zaparzone torebki po czarnej herbacie (mają działanie ściągające) lub plasterki ogórka. Już po jednym zabiegu zauważysz, że worki pod oczami widocznie się zmniejszyły, a skóra stała się odrobinę jaśniejsza.

  •  Delikatne masaże okolic oczu
Co na worki pod oczami? Podczas wieczornej aplikacji kremu pod oczy, poświęć odrobinę uwagi delikatnej skórze i wykonaj relaksujący masaż. Opuszkami palców opukuj skórę i lekko ją ugniataj. Dzięki temu złogi powodujące obrzęk rozejdą się, a krem pod oczy wchłonie się lepiej.
  • Pij więcej wody!
To konieczne dla oczyszczenia organizmu z toksyn, a także zmniejszenia obrzęków, również pod oczami. Wypijaj 2 litry wody dziennie, a twoja skóra zacznie wyglądać promienniej. Przy okazji, pozbędziesz się uczucia ciężkości nóg i problemu z włożeniem pierścionka z samego rana.
  •  Śpij zdrowo
Postaraj się kłaść i wstawać o stałych porach, aby spać nie mniej niż 8 godzin na dobę. To niezbędne dla zdrowia całego organizmu, jak również wyglądu skóry pod oczami.
  • Unikaj używek i niezdrowej żywności
Aby zlikwidować worki pod oczami, zrezygnuj z alkoholu i papierosów. Używki mają zgubny wpływ na skórę, ponieważ pogarszają jej dotlenienie. Unikaj żywności typu fast food, cukru i tłuszczów nasyconych. Stosuj zdrową dietę opartą na warzywach, owocach, zdrowych tłuszczach i pełnym ziarnie. Szczególnie dobry wpływ na skórę ma spożywanie warzyw i owoców bogatych w witaminę C.

Jak zamaskować worki pod oczami?

Dopóki domowe metody nie przyniosą efektów, worki pod oczami możesz ukryć, stosując odpowiedni korektor. Najlepiej wybrać ten dedykowany wrażliwej okolicy oczu. Korektor pod oczy powinien mieć lejącą, ale kryjącą formułę.

Jak aplikować korektor pod oczami? Najlepszym wyborem będzie malutka gąbeczka, która gwarantuje równomierne rozprowadzenie kosmetyku. Po nałożeniu korektora, utrwal go za pomocą transparentnego pudru.

Likwidacja worków pod oczami w domu

Worki pod oczami to nie koniec świata – poradzisz sobie z nimi za pomocą domowych sprawdzonych metod. A na przyszłość pamiętaj: poświęcaj większą uwagę skórze okolic oczu, by na długo zachowała młody i atrakcyjny wygląd.
Autorka: Joanna Stanuch