Data publikacji:

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

 Zielony kolor tęczówek to jedne z najpiękniejszych oczu, ale także jeden z najrzadszych. Potrafi dodać niezwykłego uroku jego posiadaczce i sprawić, że spojrzeniem oczaruje całe otoczenie. Żeby w pełni wykorzystać jego potencjał, warto wiedzieć, jak podkreślić zielone oczy. Można to zrobić za pomocą odpowiedniego makijażu oraz dobranej fryzury. Jaki kolor włosów do zielonych oczu będzie najlepszy? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą być dobrą inspiracją do zmiany fryzury na lepszą.
zielone oczy

Zielone oczy – jaki kolor włosów?

Pierwszą odpowiedzią, jaka się nasuwa na pytanie jaki kolor włosów pasuje do zielonych oczu, to rudy. Na tym właściwie można by było zakończyć ten artykuł, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z wieloma odcieniami rudości i nie każdy będzie każdemu pasować. Co jest tak naprawdę kluczowe przy wyborze odpowiedniego odcienia? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj karnacji – czy jest ciepły, czy zimny.
Jesieni i wiośnie (jak określa się ciepłe barwy) będą pasować złociste odcienie rudego, ciepły kasztan i mahoń. Zimie i lecie (czyli barwom zimnym) najlepiej sprawdzą się chłodne odcienie rudego, burgund, bordo, mahoń, a nawet rudości wpadające w fiolet.

Oczywiście rudości to nie jedyne kolory, które będą pasować zielonookim. Bardzo dobrze sprawdzi się również brąz. W przypadku ciepłej karnacji lepiej postawić na ciepłe odcienie brązu w złocistej tonacji, natomiast u pań z zimną karnacją dobrze sprawdzą się głębokie odcienie brązu, takie jak np. gorzka czekolada, głęboki czekoladowy brąz, ciemny brąz. Odważnym paniom, którym marzy się bardziej szalony kolor włosów do zielonych oczu, polecamy poeksperymentować z różowymi i fioletowymi odcieniami! Oczywiście nawet przy mniej popularnych kolorach dalej obowiązuje zasada łączenia ciepłych barw z ciepłą tonacją i chłodnych z chłodnymi.

Jak określić typ kolorystyczny karnacji?

Panie o ciepłym typie urody mają lekko brzoskwiniową lub oliwkową skórę. Łatwo się opalają, a opalenizna ma ładny złoty kolor. Natomiast panie o zimnej karnacji mają bardzo jasną karnację, lekko beżową z błękitnym lub różowym pigmentem. Jeśli już się opalą, to zazwyczaj na czerwono. Istnieje wiele różnych sposobów na to, aby określić typ kolorystyczny karnacji. Najprościej jest spojrzeć na swoje żyły na nadgarstku i ocenić ich kolor. Posiadaczki ciepłej karnacji będą miały bardziej zielone, a chłodnej – niebieskie. Innym sposobem jest test biżuterii. Paniom o ciepłej karnacji lepiej będzie w złotej biżuterii, a o chłodnej - w srebrnej.

Jaki kolor włosów pasuje do zielonych oczu i jasnej karnacji?

Paniom o jasnej karnacji i zielonych oczach będą przede wszystkim pasować orzechowe i kakaowe brązy oraz ogniste odcienie rudego. Dobrym wyborem mogą być także piaskowy blond, platyna, a także głębokie czernie wpadające w fiolet lub granat. Nie warto jednak robić zbyt drastycznej zmiany i z bardzo jasnego blondu zmieniać kolor na wyrazisty rudy. Lepiej, jeśli takie zmiany przebiegają stopniowo.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu i ciemnych brwi?

Do zielonych oczu i ciemnych brwi najbardziej pasują równie ciemne włosy. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na głęboki czekoladowy brąz, głęboki kasztan lub ciemne odcienie rudego. Ciemne brwi i zielone oczy to dobre połączenie z innym ciemnym kolorem włosów, takim jak np. wymienioną czernią wpadającą w granat. Dobrze jest przy takiej fryzurze i brwiach wyraźnie podkreślić powieki neutralnymi cieniami i mocno wytuszowanymi rzęsami.