Data publikacji:

Jaki żel na naturalną płytkę paznokcia?

Każda kobieta pragnie manicure, który jest trwały i lśniący, a jego wykonanie zajmuje tylko kilka minut. Nic więc dziwnego, że manicure żelowe jest w modzie. Jaki żel można jednak bezpiecznie położyć na naturalną płytkę paznokcie, aby pozostała ona zdrowa i niezniszczona? W tym poradniku przedstawimy ci najlepsze produkty, które możesz nałożyć na naturalną płytkę paznokcia.

jaki żel na naturalną płytkę paznokcia

Żel do paznokci - co to?

Lakiery żelowe stworzone są z mocniejszych składników, które chwytają paznokieć mocniej niż tradycyjne lakiery. Są bardziej elastyczne i wystarczająco mocne, aby wytrzymać codzienne zużycie bez odpryskiwania lub uszkodzeń. Lakiery żelowe mogą być przeznaczone zarówno do utwardzania pod lampą UV, ale także do samodzielnego nakładania w domu, bez konieczności szczególnego utwardzania. Oba rodzaje lakierów możemy znaleźć w praktycznie każdej drogerii.

Czy żel może zniszczyć naturalną płytkę paznokcia? Przy odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia i korzystaniu ze sprawdzonych produktów ryzyko zniszczenia naturalnej płytki jest minimalne. Co więcej, żel stanowi również warstwę ochronną dla paznokci - sprawia, że paznokcie stają się mocniejsze i mniej podatne na złamania czy skruszenia. Nie wiesz, jaki żel wybrać? Dzięki temu poradnikowi poznasz najlepszy dla ciebie żel na płytkę paznokcia!

Jednofazowy czy trójfazowy - jaki żel wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na produkt trójfazowy, każda warstwa nałożona na paznokieć wymaga osobnego produktu. Pierwszy nakłada się żel podkładowy, który jest rzadki i jego warstwa musi być bardzo cienka. Następnie nakłada się żel budujący, którym można nadbudować lub przedłużyć paznokcie. To właśnie na tym etapie budujemy podwójną krzywą C.

Ostatnim etapem jest żel wykończeniowy, czyli warstwa nabłyszczający, która nadaje paznokciom połysk. Z kolei żel jednofazowy łączy w sobie właściwości każdego z wyżej wymienionych produktów, łatwiej jest zatem uzyskać pożądany efekt. Dlatego też żel jednofazowy jest idealnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żelem do paznokci Jest on bardzo łatwy do nakładania i efektownie wygląda na paznokciach.

Jaka konsystencja żelu?

Na rynku jest wiele żeli o różnej konsystencji, od bardzo rzadkich do bardzo gęstych. Żele rzadsze i średnio gęste świetnie nadają się do stosowania na naturalną płytkę, z kolei gęste lepiej sprawdzą się do przedłużania paznokci na tipsie. Jeśli jesteś początkująca, wybierz żel średnio gęsty jednofazowy. Jego konsystencja będzie łatwa do aplikacji, a dodatkowo będziesz mogła w prosty sposób ocenić, z jaką gęstością będzie ci się lepiej pracować.

Żel na płytkę paznokcia - jak nakładać?

Z natury paznokcie są lekko tłuste, dlatego przed nałożeniem na nie żelu konieczne jest odtłuszczenie lub opiłowanie płytki paznokcia. Płytkę odtłuścić można zarówno specjalnym płynem, takim jak cleaner, jak i odtłuszczaczem. Jeśli nie posiadasz tych produktów, możesz z powodzeniem wykorzystać zmywacz do paznokci niezawierający olejków nawilżających, a nawet spirytus. Ważne jest, aby zastosowany środek miał wysokie stężenie alkoholu. Po odtłuszczeniu paznokcia żel nie będzie odpadał i odpryskiwał. Na odtłuszczone i gładkie paznokcie możesz z powodzeniem zaczynać nakładanie wybranego żelu.

Jaki żel na naturalną płytkę paznokcia?

Jeśli nie masz doświadczenia z żelami do paznokci, wybierz żel, taki jak Silcare Base One UV Gel lub żel budujący Victoria Vynn. Oba są jednofazowe, średnio gęste oraz samopoziomujące, dzięki czemu praca z nimi jest przyjemna, żel nie spływa i dobrze trzyma się na paznokciu.

Jeżeli masz już wykonanie pierwszych żeli za sobą, możesz skusić się na żel na płytkę paznokcia Elisium Flexy Gel. Jest bezwonny i nie powoduje podrażnień, przez co jest całkowicie bezpieczny dla naturalnej płytki paznokcia. Ma gęstą konsystencję, przez co nie spływa na skórki oraz nie powoduje pieczenia podczas utwardzania w lampie.

Autorka: Patrycja Hendzel