Data modyfikacji:

Komu pasuje karmelowy brąz lub blond?

Karmelowy brąz i karmelowy blond to jedne z najmodniejszych odcieni włosów. Komu pasują takie kosmyki? Jak dbać o takie kolory, aby koloryzacja przez długi czas dobrze wyglądała? Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
Girl with blond hair

Karmelowy blond – dla kogo sprawdzi się najlepiej i co to za odcień?

Karmelowy blond to naturalny i ciepły kolor, który łączy w sobie złociste odcienie brązu i beżu, co sprawia, że jest bardzo uniwersalny i pasuje do wielu typów urody. Bardzo dobrze będzie się komponował ogólnie u kobiet mających ciemniejszą karnację oraz u pań z karnacją o ciepłych tonach, takich jak złociste i oliwkowe. Z kolei osobom o jasnej karnacji karmelowe kolory nadadzą pełen blasku i energii wygląd. Kolor włosów karmelowy blond co do zasady odradza się kobietom o zimnej karnacji, ponieważ mogłoby to doprowadzić do nieatrakcyjnie wyglądającego kontrastu. W takim przypadku polecanym rozwiązaniem jest wykonanie pojedynczych refleksów. Ewentualnie kolor karmelowy włosów można również spróbować zrównoważyć za pomocą dodania chłodniejszych refleksów. W takim przypadku ostateczną decyzję zalecamy podjąć po konsultacji z profesjonalnym salonem fryzjerskim.

Karmelowy brąz – komu pasuje ten karmelowy kolor włosów? Co to za odcień?

Karmelowy brąz również charakteryzują ciepłe oraz złociste tony. Jest to naturalny odcień brązu, który w zależności od preferencji może być intensywny lub zdecydowanie bardziej subtelny i delikatny, np. jasny karmelowy brąz. Ponieważ nie jest ani przesadnie ciepłym, ani zimnym odcieniem, jest stosunkowo uniwersalny i będzie pasować do wielu rodzajów karnacji. U osób o cieplej karnacji kolor włosów karmelowy brąz będzie się doskonale komponował z oliwkowymi lub złocistymi tonami skóry. Ponieważ karmelowy kolor włosów w tym przypadku jest dość subtelny, nie powinien mocno kontrastować z chłodną karnacją. Jednak w przypadku chłodnych tonów na naturalnym kolorze włosów dobrym rozwiązaniem może być odpowiednie zbalansowanie koloru za pomocą chłodnych refleksów. Karmelowy brąz bardzo dobrze będzie pasować również do osób o neutralnej karnacji.
Przeczytaj także: Makijaż dla blondynki

Karmelowe włosy – jak o nie dbać?

Karmelowe włosy wymagają podobnej pielęgnacji jak w przypadku innych farbowanych włosów. Przede wszystkim należy wybrać szampon oraz odżywkę, które jednocześnie będą przeznaczone do włosów farbowanych. Dobór odpowiedniego szamponu oraz odżywki pozwoli nie tylko utrzymać karmelowy odcień włosów, ale zapewni również niezbędne odżywienie i regenerację, które pozwolą na zachowanie naturalnego oraz zdrowego wyglądu włosów.
Jak wygląda taka pielęgnacja krok po kroku? Włosów nie powinno myć się zbyt często – co 2–3 dni będzie w zupełności wystarczające (warto również dodatkowo skonsultować się ze swoim fryzjerem). Do mycia włosów należy używać letniej wody – nie powinna być ani gorąca, ani bardzo zimna. Szamponu nie powinno się nakładać bezpośrednio na głowę, tylko najpierw rozprowadzić w dłoniach, spienić i dopiero wcierać w skórę głowy – to właśnie tam zbiera się najwięcej nieczystości. Samych włosów nie powinno się też „szorować” – powstała piana wykona za nas całą pracę. Po każdym myciu należy nałożyć odżywkę, której celem jest dostarczenie odpowiednich składników. Te pomogą utrzymać kolor włosów, a także zmiękczyć je, co ułatwi rozczesywanie. Raz w tygodniu zastosuj maskę do włosów farbowanych, która ma więcej składników aktywnych i działa bardziej intensywnie w porównaniu do odżywki. Maskę pozostaw na 20–30 minut, a następnie spłucz ją letnią wodą.
Należy również unikać zabiegów takich jak prostowanie czy kręcenie, ponieważ włosy farbowane są bardziej podatne na zniszczenia, a tego rodzaju zabiegi nie tylko niszczą same kosmyki, ale w tym przypadku również kolor karmelowy włosów. Należy także unikać nadmiaru słońca oraz stosować kosmetyki z filtrami UV.
Przeczytaj także: Mysi kolor włosów
A ty, co sądzisz o karmelowym odcieniu włosów? HIT czy KIT?

FAQ: Karmelowy Kolor Włosów - Poradnik

Komu pasuje karmelowy kolor włosów?
Tak jak wspominaliśmy już wyżej, karmelowe kolory włosów, np. karmelowy blond lub karmelowy brąz, najbardziej pasują osobom o ciepłym typie urody. Jeśli więc twój naturalny odcień włosów to ciepły blond albo jasny ciepły brąz, to śmiało polecamy spróbować karmelowej koloryzacji!

Jak pielęgnować karmelowy brąz?
O karmelowy brąz, tak jak o każdy inny kolor po farbowaniu, należy odpowiednio dbać. Jak? Używaj produktów przeznaczonych do włosów farbowanych, np. szamponów i odżywek. Po każdym myciu nakładaj odżywki bez spłukiwania. Najlepsze będą te do włosów farbowanych lub odżywki do włosów suchych czy zniszczonych. Raz w tygodniu warto nałożyć także maskę na włosy. Taki bardziej skoncentrowany produkt doskonale odżywi twoje kosmyki.

Jak uzyskać karmelowy kolor włosów?
Tego typu odcień najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Oczywiście na rynku znajdziesz farby, które mają zapewniać kolor karmelowego brązu czy odcienia blond. Niemniej jednak efekt takiej farby może zaskoczyć, ponieważ odcień nigdy nie wyjdzie identyczny jak na opakowaniu. Ostateczny kolor zależy od wyjściowej barwy włosów. I o ile blondynka bez problemu pofarbuje włosy na karmelowy brąz, tak już brunetka może mieć problem, aby w zaciszu swojego domu uzyskać perfekcyjny karmelowy blond.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.