Data publikacji:

Kosmetyki, które warto przechowywać w lodówce

Na opakowaniach większości kosmetyków znajdziemy wytyczne, dotyczące przechowywania. Bardzo istotna jest temperatura, która znacznie wpływa na jakość i skuteczność działania danego preparatu. Prezentujemy 5 kosmetyków, które powinnyśmy przechowywać w lodówce.

Głównymi wrogami kosmetyków są wysokie temperatury i wilgoć. Powodują one utratę właściwości oraz skrócenie trwałości preparatów. Przechowywanie niektórych kosmetyków w lodówce zapewnia niską temperaturę, która przeciwdziała utlenianiu się substancji aktywnych zawartych w preparatach. Ponadto kosmetyki nie jełczeją, a schłodzone kremy pomagają obkurczyć naczynia krwionośne czy zwalczyć opuchliznę.

Kremy

Preparaty z aktywnymi składnikami, takimi jak wit. C, retinol, peptydy czy kwasy najlepiej przechowywać w lodówce. Dzięki temu cenne właściwości powyższych substancji pozostają w kremie. Lodówka to także idealne miejsce dla preparatów naturalnych, np. kremów organicznych.

Źródło: schoolofnaturalskincare.com

Szeroki wybór kremów do twarzy znajdziesz TUTAJ.

Maseczki do twarzy

Zimna maseczka to idealne ukojenie dla cery wrażliwej lub naczynkowej. Skóra skłonna do podrażnień nie tylko zostanie lekko i przyjemnie uspokojona, zaczerwienienia osłabną, a naczynia krwionośne obkurczą się sprawiając, że cera będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą.

Kremy pod oczy

Przechowywanie kremu pod czy w lodówce przede wszystkim wzmacnia jego działanie. Ponadto zabieg ten sprawia, że łatwiej jest zwalczyć poranne opuchnięcia okolic oczu, pobudza skórę oraz nadaje jej blasku.

Lakiery do paznokci

Lakiery w niskich temperaturach przedłużają swoją żywotność oraz wolniej zastygają tracą swoje właściwości. Dodatkowo przechowywanie ich w lodówce sprawia, że łatwiej się rozprowadzają.

Szeroki wybór lakierów do paznokci znajdziesz TUTAJ.

Woda termalna

Jeden z produktów, których przechowywanie w lodówce jest jak najbardziej zasadne to woda termalna. Docenimy to szczególnie latem, kiedy chłodną mgiełką będziemy spryskiwać twarz. Schłodzona woda przynosi przyjemne ukojenie, delikatną bryzę świeżości i uspokojenia dla cery.

Autor: Kasia