Data publikacji:

Jakie efekty daje krem do depilacji?

O nieskazitelnie gładkim ciele marzy niejedna kobieta. Na drogeryjnych półkach czekają na nas różnorodne preparaty i akcesoria umożliwiające skuteczne usuwanie niechcianego owłosienia – plastry, pianki do golenia, maszynki oraz… kremy do depilacji. Efekty, na jakich uzyskanie pozwala ta ostatnia grupa kosmetyków, są niejednokrotnie spektakularne i pozwalają na długo cieszyć się przyjemną, miękką w dotyku skórą. W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym polega działanie kremów do depilacji oraz na jakie partie najlepiej je stosować! Zapraszamy do lektury!
krem do depilacji

Krem do depilacji – jak działa?

Nie każda kobieta ma czas, by co kilka dni sięgać po maszynkę do golenia, by usunąć niechciane włoski z łydek, okolic bikini czy pach. Depilacja laserowa wiąże się z poniesieniem niemałych kosztów. Czy oznacza to więc, że jesteśmy skazane na walkę z szybko odrastającym owłosieniem? Nic bardziej mylnego. Skuteczną bronią będzie krem do depilacji. Efekty, które zapewnia, związane są z działaniem składników, takich jak tioglikoan sodu oaz tioglikoan wapnia.

To substancje odpowiadające za rozpuszczanie keratyny – podstawowego budulca włosa. Gdy mieszki zostaną więc osłabione, z łatwością można je usunąć. W kremach do depilacji znajdują także na ogół składniki neutralizujące podrażnienia, takie jak aloes, alantoina czy pantenol. Warto szukać również takich kosmetyków, które zbytnio nie przesuszą naskórka.

Rozpuszczenie keratyny przez krem sprawia, że depilacja stanie się dużo trwalsza. Jak ją jednak poprawnie wykonać, by cieszyć się długotrwałym efektem jedwabistej skóry? Każdy preparat może nieco różnić się od siebie. Przed przystąpieniem do zabiegu należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania.

Najczęściej na oczyszczoną i osuszoną skórę nakładamy grubą warstwę kremu do depilacji. Efekty będą najlepsze, gdy odczekamy kilka minut i zaczniemy usuwanie emulsji specjalnie dołączoną szpatułką. Pozostałości preparatu zmywamy podczas łagodnego prysznicu, po czym wmasowujemy w wydepilowane partie ciała balsam kojący podrażnienia.

W drogeriach czekają różnorodne preparaty pozwalające na pozbycie się niechcianego owłosienia. Zostały stworzone również z myślą o konkretnych partiach działa – można wybierać więc przykładowo spośród preparatów do twarzy czy kremów do depilacji bikini. Efekty końcowe mogą nas zachwycić!

Trzeba pamiętać jednak, że preparat oparty na substancjach rozpuszczających keratynę, może być drażniący lub przyczyniać się do powstawania zaczerwienień, podrażnień czy też reakcji alergicznych skóry. Przed aplikacją kremu na całe ciało warto wykonać więc próbę uczuleniową na niewielkim obszarze.

Krem do depilacji – efekty warte poznania!

Preparaty do twarzy, emulsje do okolic bikini, wreszcie – kremy do depilacji twarzy. Efekty, jakie pozwalają osiągnąć te kosmetyki, zadowolą niejedną panią po wykonaniu zabiegu w domowym zaciszu. Co można do nich zaliczyć?

Najbardziej pożądany jest efekt długotrwale gładkiej skóry. Oznacza to więc, że nie trzeba sprawdzać każdego dnia, czy włoski na pewno nie odrosły – dotyczy to zarówno wrażliwych okolic intymnych, jak i twarzy. Preparat, który został poprawnie zaaplikowany i usunięty, nie powinien przyczyniać się także do nieestetycznego, dyskomfortowego problemu wrastających włosków. Panie, które wypróbowały działanie kremu do depilacji, z ulgą zapomną również o doznaniach bólowych, jakie towarzyszą na ogół usuwaniom włosków przy pomocy wosku.

Krem do depilacji z powodzeniem kupić można w każdej drogerii. Kosmetyki te na ogół charakteryzują się również przystępną ceną! Przekonaj się więc na własnej skórze, jak przyjemne i miękkie może być twoje ciało po usunięciu włosków łagodną emulsją!
Autorka: Anna Mlonka