Data modyfikacji:

Krem z witaminą C. Na co stosować?

Witamina C kojarzona jest najczęściej ze wspomaganiem odporności, jednak jej pozytywny wpływ na organizm jest dużo większy. Duża zawartość w wielu owocach i warzywach sprawia, że bardzo rzadko spotykany jest jej niedobór, jednak zaledwie niewielka część z przyjętej w ten sposób witaminy trafia do komórek skóry. Dzięki swoim właściwościom coraz częściej stosowana jest w wielu kosmetykach. Na co działa kwas askorbinowy? Jak i kiedy go stosować?
krem z witamina c

Czym jest witamina C i jak działa?

Witamina C to zwyczajowa nazwa dla kwasu askorbinowego, czyli organicznego związku chemicznego niezbędnego do funkcjonowania wszystkich organizmów żywych. Znaleźć ją można, chociażby w cytrynie, brukselce, zielonej pietruszce czy jarmużu. Człowiek nie potrafi jej samodzielnie syntezować, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią ilość zarówno w diecie, jak i w preparatach przyjmowanych inną drogą. Witamina C cechuje się dobrą wchłanialnością przez skórę, dlatego osobom chcącym zadbać o zdrowie i dobry wygląd zaleca się stosowanie kremów z jej zawartością. Jej zbawienny wpływ na skórę zaobserwowano już dawno, a stale udoskonalana formuła kremu pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów już po kilku pierwszych użyciach.

Dlaczego warto stosować kremy z witaminą C?

Kwas askorbinowy nie bez powodu nazywany jest witaminą młodości. Jego zbawienny wpływ na stan skóry znacznie poprawia jej kondycję i pomaga walczyć z niedoskonałościami. Witamina ta jest jedną z lepiej przebadanych, dzięki czemu doskonale wiemy, jak zbawienny jest jej wpływ na zdrowie. Dzięki swojej uniwersalności krem z witaminą C jest odpowiedni zarówno dla młodszej, jak i dojrzalszej cery. Wśród jego najważniejszych właściwości wymienić można zatrzymanie procesów starzenia, ujednolicenie kolorytu skóry czy ochronę twarzy przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak promieniowanie słoneczne.

Krem z witaminą C opóźnia proces starzenia

W jaki sposób? To wszystko dzięki właściwościom antyoksydacyjnym witaminy C, która walczy z wolnymi rodnikami. Uważane są one za jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Promienie słoneczne, stres, niezdrowa dieta czy zanieczyszczone powietrze przyczyniają się do ich nadprodukcji, czyli stanu tak zwanego stresu oksydacyjnego. Jest to stan, w którym zakłócona jest równowaga między produktami ubocznymi przemian metabolicznych a zdolnością organizmu do ich usuwania. Prowadzić on może także do wielu niebezpiecznych dla życia i zdrowia chorób, takich jak nowotwory, miażdżyca czy udar mózgu. Aby uniknąć problemów, warto zadbać o swój organizm zarówno od wewnątrz, poprzez zdrową dietę, jak i od zewnątrz, przy pomocy odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Efektami ubocznymi niewystarczającej ilości przyswajanych antyoksydantów może być również utrata jędrności skóry, spadek jej nawilżenia czy pogłębianie się zmarszczek. Krem z witaminą C do twarzy pomaga zatrzymać te procesy i utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji. Pozwala cieszyć się gładką skórą bez nierówności i zmarszczek, która zachwycać będzie blaskiem i naturalnym nawilżeniem.

Krem z witaminą C na przebarwienia

Krem z witaminami do twarzy sprawdza się nie tylko w celu zapewnienia zdrowego i jędrnego wyglądu twarzy, to także świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z różnego rodzaju przebarwieniami na skórze. Stosowany regularnie pozwala na ujednolicenie jej kolorytu, skutecznie zwalcza przebarwienia, poszarzały odcień skóry, zaskórniki, czy też pajączki. Efekt ten możliwy jest do uzyskania dzięki wzmocnieniu ścianek naczyń krwionośnych przez przyjmowaną bezpośrednio na skórę witaminę C.

Krem z witaminą C dla młodej skóry

Kłopoty z cerą dotyczą nie tylko starszych osób, zmagają się z nimi osoby w różnym wieku. Najczęściej spotykanym problemem skórnym wśród młodzieży jest trądzik. W jego przypadku również pomocą służy niezwykła moc antyoksydantów. Krem z witaminą C to idealne rozwiązanie na codzienną pielęgnację w celu leczenia stanów zapalnych, a także ich zapobiegania. Wszystko dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Kwas L-askorbinowy w niej zawarty działa korzystnie na przetłuszczającą się cerę, zabierając nadmiar zbędnego sebum, pozostawiając skórę ze zdrowym blaskiem.

Krem z witaminą C i kwasem hialuronowym

Po ciężkim dniu zdarza się, że skóra traci swój naturalny połysk, wydaje się zmęczona nieodżywiona. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem będzie krem z witaminą C i kwasem hialuronowym. Jego nowoczesna receptura zapewnia zastrzyk energii, a także pozwala utrzymać poprawny poziom nawilżenia. Połączenie wysokiej dawki antyoksydantów wspaniale rozświetla cerę i pozwala wyrównać niedoskonałości. Tworzy także barierę przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenia powietrza czy promieniowanie ultrafioletowe. Dopracowana formuła nie utlenia się za szybko, dzięki czemu zapewnia trwały efekt utrzymujący się przez wiele godzin, a przy regularnym stosowaniu również przez wiele lat. Najlepiej wybrać ten posiadający w swoim składzie wysokie zawartości witaminy C, kwasu L-askorbinowego oraz hialuronowego.

Jaki krem z witaminą C wybrać?

Wybierając krem z witaminą C – na przebarwienia lub inny – warto zwrócić uwagę zarówno na jego skład, jak i stężenie określonych związków. Informacje te znajdują się najczęściej w widocznym miejscu na przodzie opakowania, można je także znaleźć w ulotce lub składzie – im bliżej początku listy dany składnik się znajduje, tym w danym produkcie jest go więcej. Najczęściej witaminę C znaleźć można pod nazwą kwasu L-askorbinowego, najwydajniejsze są te o stężeniu od 15 do 30%. Skuteczne kremy to również te, które posiadają w swoim składzie niską zawartość wody, w której witamina ta rozpuszcza się, tym samym tracąc część ze swoich właściwości leczniczych i odżywczych oraz stając się bardziej podatną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Ważne, by wybrany krem nie posiadał w swoim składzie sztucznych konserwantów i barwników. Kolejnym istotnym elementem jest opakowanie, w którym krem jest przechowywany – jeśli znajduje się on w szklanym słoiczku, szkło powinno być ciemne, by ograniczyć ilość światła, z którym produkt ma kontakt.
Autor: Marcin Krawczyk