Data publikacji:

Która farba najlepiej rozjaśnia włosy? Jaką farbę wybrać?

Wiele osób chciałoby odświeżyć kolor swoich włosów w domu, wykonać farbowanie odrostu lub pasemka w odcieniu blond. Mało kto decyduje się jednak na wykorzystanie w tym celu rozjaśniacza, ponieważ jest to najbardziej inwazyjny sposób na koloryzację włosów. Rozjaśniacz usuwa z włosa naturalny pigment, jednocześnie uszkadzając jego strukturę. Jeśli nie chcemy go stosować, z pomocą przychodzą farby rozjaśniające, które mają nieco bardziej subtelne działanie niż rozjaśniacze. Dowiedz się, która farba najlepiej rozjaśnia włosy.
Która farba najlepiej rozjaśnia włosy? Jaką farbę wybrać?

Dobra farba do rozjaśniania włosów – czy istnieje?

Uzyskanie platynowego odcienia blond z pomocą rozjaśniacza jest możliwe już po pierwszym zabiegu z jego wykorzystaniem. Farby rozjaśniające, ponieważ mają bardziej subtelne działanie, rozjaśniają nieco wolniej. W razie potrzeby farbowanie można powtórzyć po kilku tygodniach. Dzięki temu włosy mniej się niszczą. Należy jednak pamiętać o tym, że nie będą skuteczne w przypadku posiadaczek ciemnych włosów. Wówczas może nie obejść się bez rozjaśniacza.

Jaka farba najlepsza do rozjaśniania włosów?

Dobra farba do rozjaśniania włosów to taka, która możliwie jak najmniej niszczy włosy. Świetnie sprawdzą się tutaj rodzaje farb bez amoniaku, a z dodatkiem chroniących włosy olejków. Najlepsze farby do rozjaśniania włosów zawierają specjalne kompleksy, zabezpieczające włosy oraz ochronę przed UV. Wybierając farbę do rozjaśniania włosów, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na markę, odcień, tonację, cenę oraz kubaturę i formę preparatu.

Najlepsza farba do rozjaśniania włosów – czyli jaka?

Jaka jest najlepsza farba do rozjaśniania włosów? Dopasowana do oczekiwań oraz aktualnego koloru! Jeśli mamy zamiar farbować włosy w kolorze średniego blondu, należy wybrać farbę o 1–2 tony jaśniejszą. W przypadku włosów brązowych można pokusić się o preparat 3–4 tony jaśniejszy. Jeśli włosy były już wcześniej farbowane, należy wybierać preparaty tej samej marki co wcześniej. Warto wykonywać także próby na niewielkich pasemkach z tyłu głowy – pomoże to przewidzieć finalny efekt. Nie bez znaczenia są także próby uczuleniowe przed zastosowaniem konkretnej farby.
Trzeba pamiętać również o tym, że producenci oprócz koloru farby umieszczają na opakowaniach także informacje o jej tonacji. Jeśli na produkcie widnieje informacja, że kolor jest:
  • popielaty, szary lub chłodny – farba może zawierać niebieskie lub zielone pigmenty, które z zasady mają neutralizować żółte odcienie. Należy jednak uważać, ponieważ przetrzymanie farby na włosach zbyt długo lub nałożenie jej np. na bardzo jasne, platynowe włosy, może skutkować ich odbarwieniem na wspomniane kolory;
  • słoneczny lub złocisty – to znaczy, że wpada w odcienie żółci lub beżu. Pasuje osobom o ciepłych typach urody;
  • perłowy i szampański – kolor może być nieco bardziej błyszczący niż jego odpowiedniki w innych tonacjach. Zdarza się również, że wpada w delikatny róż lub czerwień;
  • neutralny – to znaczy, że komponując mieszankę kolorystyczną, producent dążył do możliwie jak największego balansu pomiędzy ciepłymi a chłodnymi odcieniami.

Najlepsze farby do rozjaśniania włosów

Sugerując się głównie opiniami użytkowników o produktach, można wyróżnić następujące najlepsze farby do rozjaśniania włosów:
  • Syoss Krem koloryzujący Chłodny blond 12–59 – producent deklaruje rozjaśnienie do 4 tonów i brak żółtych odcieni, dzięki wzbogaceniu mieszanki o składniki neutralizujące niepożądane tony. Farba rozjaśniająca zawiera specjalny kompleks, który ma za zadanie chronić włosy przed zniszczeniem i połamaniem.
  • Garnier Color Naturals Superjasny popielaty blond 111 – to farba rozjaśniająca do 4 tonów, o chłodnych, popielatych pigmentach. W zestawie znajdziemy również odżywkę, która pozwoli zadbać o włosy po koloryzacji. Farba ma konsystencję kremu, który wygodnie nakłada się na włosy.
  • Garnier Color Sensation Diamentowy super jasny blond 110 – wzbogacona wyciągiem z masy perłowej oraz kwiatów dla uzyskania możliwie jak największego blasku po farbowaniu.
  • L’Oréal Casting Creme Gloss Jasny perłowy blond 1021 – farba jest bardzo łatwa i wygodna w aplikacji, co sprawia, że świetnie poradzą sobie z nią nawet osoby początkujące. Pozwala na uzyskanie bardziej subtelnych efektów względem poprzedniczek, ale nie niszczy włosów i jest wzbogacona o olejki chroniące. Można uzyskać z jej pomocą piękne refleksy na włosach.
  • Joanna Naturia Beżowy blond 209 – farba zawiera amoniak, ma naturalny, beżowy odcień i doskonale pokrywa siwe włosy. Ma kremową konsystencję, której nakładanie nie jest trudne i gwarantuje głęboki kolor.
  • Palette Intensive Color Creme A10 – to farba w kolorze popielatego blondu, której zadaniem jest uzyskanie idealnie chłodnego odcienia włosów, bez żółtych prześwitów aż do 8 tygodni. Zawiera substancje nabłyszczające i zapobiega łamaniu się włosów. Producent deklaruje rozjaśnienie do 4 tonów przy kolorze początkowym od jasnego blondu do jasnego brązu.
  • Garnier Olia Jasny blond 9.0 – to delikatna farba bez amoniaku, zawierająca aż 60% naturalnych składników. Zawiera specjalną mieszankę olejków, których zadaniem jest ochrona i odżywienie włosów w czasie koloryzacji. Włosy nie są szorstkie, a kolor jest odpowiednio nasycony.
Należy jednak pamiętać o tym, że każdy, kto farbuje włosy, chce uzyskać nieco inny efekt oraz posiada różny odcień startowy. Zadowolenie z produktów rozjaśniających włosy często warunkują indywidualne czynniki, zatem warto poszukiwać idealnej farby dla siebie.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!