Data modyfikacji:

Jaka farba pokryje rozjaśnione włosy?


Często chcemy zmienić coś w naszym wyglądzie i w związku z tym decydujemy się na całkowitą zmianę fryzury i koloru. Wiele osób sądzi, że jasne włosy odmładzają, jednak zdarza się, że kolor nie jest trafiony i jest np. zbyt żółty albo niemal biały, niepasujący do typu kolorystycznego urody. W takiej sytuacji trzeba zdecydować się na ponowne farbowanie. Pytanie jednak brzmi: jaka farba pokryje rozjaśnione włosy? W dzisiejszym poradniku spróbujemy na nie odpowiedzieć. Dowiesz się, jak przeprowadzić udaną metamorfozę rozjaśnionych włosów.
farbowanie włosów

Jaka jest przyczyna żółtych czy rudych kosmyków na głowie po rozjaśnianiu?


Wiele osób zastanawia się, jak farbować rozjaśnione włosy, jeśli kolor nie wyszedł. Najczęściej z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy rozjaśniamy włosy samodzielnie farbą do włosów zakupioną w drogerii. Jaka może być przyczyna tego, że kolor nie prezentuje się tak jak na okładce?

Poza tym, że zdjęcie na pewno poddane jest obróbce, to istotne znaczenie ma również ilość pigmentu na twojej głowie. Kiedy włosy są rozjaśniane z brązowych czy jeszcze ciemniejszych, pasma mogą powstać rude. Rozjaśniacze w pierwszej kolejności pozbywają się chłodnych i popielatych tonów, przez co przy kolorze utrzymywanym zbyt krótko czy niewłaściwym stężeniu albo nałożeniu zbyt małej ilości farby, może zwyczajnie nie wyjść i być zbyt ciepły. Nie bez powodów rozjaśnianie zwykle wykonuje się u fryzjera, bowiem wie on, jakie dobrać stężenie, a także odcień blondu, aby efekt był najlepszy. Jeśli jednak ty popełnisz ten błąd, to musisz kolor przyciemnić, a właściwie stonować.

Jaki kolor na rozjaśnione włosy będzie najlepszy? Możesz zastosować ciemny blond na rozjaśnione włosy, który nałożysz albo na odrost, jeśli to właśnie odrost farbowałaś i ci nie wyszło, albo na całą długość włosów. Musisz przy tym użyć utleniacza o mniejszym stężeniu niż w przypadku rozjaśniania. Najlepiej wybrać produkt o 3% stężeniu oksydantu.


Farbowanie rozjaśnionych włosów na ciemny blond może spowodować powstanie efektu ombre. Wystarczy nałożyć produkt na odrost i nieco niżej, około 2-3 cm, aby uzyskać łagodne przejście tonalne, czyli efekt cieniowania. Podobny można uzyskać, wybierając średni blond na rozjaśnione włosy. Tutaj trzeba pamiętać, by wybierać kolor chłodny, który zneutralizuje żółty lub rudy odcień rozjaśnianych kosmyków. 
Wypróbuj krem tonujący, który nadaje włosom pastelowy kolor i zapobiega pojawianiu się żółtych odcieni:

Czy można stosować rozjaśniacz na rozjaśnione włosy?


Nie praktykuje się samodzielnego stosowania rozjaśniacza na już rozjaśnione włosy, bo może to doprowadzić do znacznego ich zniszczenia. Lepiej wybrać od razu farbę na rozjaśnione włosy tonującą kolor, czyli go przyciemniając, gdyż w tym momencie stosuje się mniejsze stężenie oksydantu, które nie powoduje dalszego rozjaśniania pasm. Z takim domowym zabiegiem najlepiej odczekać kilka dni po rozjaśnianiu, aby dać włosom nieco odpocząć od chemii. W tym czasie można spróbować niebieskich szamponów rozjaśniających kolor albo płukanek.

Jeśli jednak włosy zafarbowane są nierówno, to należy myć je tylko u nasady, aby nie wytracić całkowicie pigmentu z jaśniejszych końcówek. Teoretycznie możliwe jest zastosowanie rozjaśniacza na rozjaśnione włosy, jednak trzeba bardzo dobrze dobrać stężenie i pilnować czasu trzymania rozjaśniacza na włosach. Wtedy rozjaśniacz nakłada się globalnie, a następnie stosuje się farbę tonującą kolor. Jednak taki zabieg można wykonać jedynie w zakładzie fryzjerskim, bowiem, będąc laikiem, można przez to jeszcze bardziej zniszczyć włosy. 
Jeśli szukasz jasnego brązu, zobacz farbę PHYTO Color bez amoniaku, która zapewnia intensywny kolor i trwałość pigmentu:

Jaka farba pokryje rozjaśnione włosy? Wybieramy ciemne i chłodne odcienie


Nie tylko farba ciemny blond na rozjaśnione włosy będzie odpowiednia, bowiem można pokusić się także o ciemną farbę na rozjaśnione włosy. Oczywiście wiele kobiet wybiera odcienie blondu, wszak przed nieudaną koloryzacją właśnie na jasnym kolorze im zależało. Czasem jednak prostszy jest wybór ciemnego koloru, bowiem wiadomo, że pigment pokryje rozjaśnione włosy. Farbowanie rozjaśnionych włosów na brąz nie będzie problemem. Musisz jednak ciągle pamiętać, że odcień nie może być ciepły, jeśli kolor podczas wcześniejszego rozjaśniania wyszedł żółty. O ciepłą tonację możesz się pokusić, jeśli po rozjaśnianiu kolor stał się szary. Oznacza to, że przy naprawianiu nieudanej koloryzacji zimnych odcieni używamy ciepłych tonów, a do cieplejszych – zimnych. Istotne znaczenie ma zawsze prawidłowo dobrany oksydant, bo kolejna farba znów osłabia twoje włosy i nie możesz obciążać ich zbyt silnym stężeniem. Brąz na rozjaśnione włosy może być położony także w formie pasemek. Można zdecydować się na przyciemnienie odrostu, tworząc efekt sombre, wtedy jednak warto wybrać odpowiednią tonację, aby przejście nie było zbyt gwałtowne. Jak zafarbować rozjaśnione włosy na brąz? Można tutaj sięgnąć po farbę profesjonalną L’Oreal Professionnel Majirel albo drogeryjną, np. L’Oreal Excellence Cool Creme Ultra Popielaty Jasny Brąz. Należy postępować według instrukcji i pilnować czasu pozostawienia farby na głowie. Warto pamiętać, że przy farbowaniu na ciemniejszy kolor należy kierować się zasadą, by wybierać odcień o dwa tony ciemniejszy niż ten, który aktualnie się posiada, dzięki temu przyciemnianie po uprzednim rozjaśnianiu przebiegnie bez komplikacji. 
Propozycja dla włosów brąz. Krem koloryzujący wzbogacony w Pro-Keratynę i aktywne serum:

Czarna farba na rozjaśnione włosy – czy to dobry pomysł?


Aby bardzo przyciemnić włosy, najpierw należy przeprowadzić zabieg pigmentacji. Zatem trzeba przyciemnić kolor o dwa tony i do tego celu użyć oksydantu o stężeniu 3%. Potem można przejść do właściwej koloryzacji na czarno. Zbyt szybkie przyciemnianie może doprowadzić nawet do tego, że kolor z rozjaśnianego stanie się ciemnozielony, a przecież tego chcemy uniknąć. Pamiętaj, aby farbę do pigmentacji pozostawić na nie dłużej niż 20 minut. Potem, po spłukaniu, możesz już zdecydować się na nałożenie właściwego koloru. Jak farbować rozjaśniane włosy? Tutaj możemy polecić farbę do pigmentacji Goldwell Pre Pigmentation System, a także farbę Joanna Color Naturia Czarny Bez. 
Szukasz dobrej farby do jasnego blondu? Oto rofesjonalna farba bez amoniaku zapewniająca trwały kolor i odżywienie włosów:
Niezależnie, czy stosujesz blond, czy brązową farbę na rozjaśnione włosy, efekt może być świetny. Pamiętaj, że przy znacznym przyciemnianiu najpierw musisz wykonać zabieg pigmentacji, potem nakładać właściwy kolor, a w przypadku zbyt ciepłych odcieni rozjaśnionych włosów, aplikować chłodne i ciemniejsze farby. 
Autor: Dorota Wachholz