Data publikacji:

Lekkie i kompaktowe – podkłady, które sprawdzą się w podróży

W podróży często nie mamy czasu i warunków na wykonanie starannego makijażu, ale odrobina pudru od razu odświeży naszą twarz. W tych warunkach najlepiej sprawdzi się podkład w kompakcie, czyli prasowany i zamknięty w gustownym pudełku z lusterkiem.

Kompakt MAC Studiofix to połączenie fluidu i pudru w wygodnej, sprasowanej formie. Kosmetyk zamknięto w niewielkiej puderniczce z lusterkiem oraz schowkiem na aplikator. Kosmetyk ma lekkie właściwości kryjące, matuje cerę oraz zmniejsza widoczność porów i niedoskonałości.

Podkład w kompakcie od Shiseido oferuje przede wszystkim dobra ochronę przed promieniowaniem przeciwsłonecznym. Dzięki turkusowemu opakowaniu z łatwością odnajdziesz go w torebce, ma lusterko oraz schowek na aplikator. Jest lekki, ale odporny na wilgoć oraz wydzielane przez skórę sebum, zapewnia matowe wykończenie, długotrwale utrzymujący się kolor oraz ochronę przed wolnymi rodnikami.

Kompakt Maxfactor Facefinity ma wyjątkowo duże lusterko, zapewniające wygodną aplikację. Po nałożeniu skóra jest gładka i matowa, a niewielkie niedoskonałości stają się niewidoczne. W składzie podkładu znajdują się również filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Puder Clinique Stay Matte to przede wszystkim recepta na przetłuszczającą się skórę, która zwłaszcza latem i pod wpływem słońca ma skłonność do wydzielania dużych ilości sebum.  Odświeży twarz nie naruszając dotychczasowego makijauż, pozostawiając matowe wykończenie. Wygodne stosowanie zapewnia niewielkie, płaskie pudełeczko z lusterkiem.

Podkład Lancome to letnia propozycja dla skóry wymagającej nawilżenia. W jego składzie przeważa woda, dzięki czemu jest lekki, a wyciągi z lilii, malwy i witamina E pozostawiają skórę miękką oraz gładką. W pudełku znajdziemy aplikator oraz lusterko – sam puder jest dodatkowo oddzielony od reszty dodatkowym wieczkiem

Autor: Sylwia Stwora