Data modyfikacji:

Letnie orzeźwienie: cytrusowe perfumy

Woda z plasterkiem cytryny i listkiem mięty to idealny napój na upalne, letnie dni. Podobny wpływ na nasze samopoczucie mają cytrusowe perfumy, zdominowane przez nuty pomarańczy, grejpfruta, bergamotki czy egzotycznego cedratu.

Cytrusowe perfumy

Davidoff Cool Water

W smukłym, błękitnym flakonie zamknięto odświeżającą, typowo lekką mieszanką o morskim charakterze, podszytą cytrusowym aromatem. W nucie głowy perfum znalazły się między innymi cytryna, porzeczka, melon i ananas, w sercu lilia wodna, miód i kwiat lotosu, a w bazie wetiwera, jeżyny, drzewo sandałowe oraz piżmo.

Chanel Chance

Minimalistyczny falkon w kształcie krążka oplecionego srebrzystą taśmą kryje w sobie lekką oraz, zgodnie z opisem twórców, odważną kompozycję zapachową. Cytrusowe perfumy zawierają oczywiście nuty cytryny, ale także paczuli, którym towarzyszy ananas, irys i różowy pieprz w nucie głowy, jaśmin w nucie serca oraz wanilia, piżmo i wetiwera w nucie bazy.

DG Light Blue

Cytrusowe perfumy z portfolio DG mają przywoływać skojarzenia z wakacjami pod słońcem Sycylii. Włoska cytryna, jabłko, drzewo cedrowe i kwiat kampanuli zdominowały nutę głowy, w sercu umieszczono bambus, jaśmin i różę, a w bazie ambrę i piżmo wraz z cedrem.

Chloe L'Eau de Chloe

L'Eau de Chloe, która zadebiutowała w 2012 roku to ożywcza wersja oryginalnych perfum Chloe sprzed pięciu lat. Kompozycję w barwie zielonej herbaty zdominowały aromaty cytrusów, grejpfruta oraz cedratu, będącego większą odmianą cytryny. W sercu zapachu znalazły się róża i fiołek, a w jego bazie - paczula, ambra i drzewo cedrowe.

Gucci Flora

Flora od Gucci to cytrusowe perfumy stworzone przez dyrektor kreatywną marki Friodę Gianni na cześć wzoru na apaszce zaprojektowanej dla ikony stylu Grace Kelly. Cytrusy w towarzystwie peonii znalazły się w nucie głowy, w sercu rozkwita róża i osmantus, a baza składa się z aromatów drzewa sandałowego, paczuli i różowego pieprzu.

Autor: Kasia Szulik