Data publikacji:

Makijaż na imprezę w plenerze

Zbliża się lato, a z nim czas imprez plenerowych. Przebywanie na świeżym powietrzu jest świetną zabawą, jednak nawet w takich okolicznościach należy wyglądać adekwatnie do sytuacji. Jaki makijaż na imprezę plenerową wybrać, aby wyglądać dobrze, ale nie przesadzić (i za szybko się go nie pozbyć)?

Planując makijaż na imprezę w plenerze, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim panujące na zewnątrz czynniki atmosferyczne oraz rodzaj spotkania. W przypadku nieformalnych imprez w gronie przyjaciół możemy bowiem pozwolić sobie na więcej.

Makijaż na grilla

Grill to nie tylko wspaniała okazja do zakosztowania pysznego jedzenia, lecz także wydarzenie towarzyskie i czas spędzony z przyjaciółmi. W takiej sytuacji każda kobieta chce zaprezentować się jak najlepiej, jednak jak to osiągnąć? Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym zatuszowaniu niedoskonałości naszej cery za pomocą korektora, a w razie konieczności także podkładu oraz pudru. Warto również zdecydować się na jeden mocniejszy akcent w naszym makijażu, który podkreśli całą naszą stylizację, np. usta w intensywnym, głębokim kolorze.

Makijaż na ognisko

Planując makijaż na ognisko warto wziąć pod uwagę, że czeka nas całonocna zabawa w cieple bijącym od płomieni. Nasz makijaż na imprezę w plenerze powinien zatem posiadać odpowiedni stopień trwałości, by to wytrzymać. W lesie nie będzie miejsca, w którym będziemy mogły swobodnie „przypudrować nosek” i poprawić make up, zatem najlepiej postawić na naturalność i minimalizm, np. intrygujące i tajemnicze kreski eyelinerem na powiekach bądź przydymione smokey eye.

Koncert plenerowy

Koncert w plenerze to okazja, podczas której możesz zaszaleć . Jeśli lubisz mocno wytuszowane rzęsy, intensywnie podkreślone oczy lub uwodzicielskie kocie kreski, to nie wahaj się ani chwili. Pamiętaj tylko, by cały makijaż pasował do Twojego outfitu, a przy jego wykonaniu używaj jedynie produktów trwałych i sprawdzonych, aby kilkugodzinne skakanie i tańczenie nie zniszczyło wspaniałego efektu.

Party urodzinowe

Impreza urodzinowa w gronie znajomych jest świetną okazją do tego, by zaprezentować się światu w nieco odmienionej wersji. W tym celu możesz pomalować się mocniej niż zwykle bądź postawić na bardziej wyraziste, intensywne kolory.

Zawody sportowe

W ciepłe dni organizowane jest coraz więcej plenerowych imprez sportowych, np. zawodów czy turniejów. Jaki makijaż warto zastosować na tę okazję? Używaj jedynie matujących, sprawdzonych kosmetyków o długim okresie działania oraz wysokiej odporności. Jeśli masz tendencję do rumienienia się pod wpływem temperatury bądź wysiłku fizycznego, to lepiej odpuść róż oraz bronzer na tę okazję.

Duży wybór kosmetyków i akcesoriów do makijażu znajdziecie TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora