Data publikacji:

Makijaż natryskowy - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Ten trend zagościł w naszych salonach kosmetycznych parę lat temu. Wzorem największych hollywoodzkich gwiazd możemy teraz wykonać perfekcyjny makijaż całej twarzy. Ale rezerwujemy go raczej na wyjątkowe okazje. Co jeszcze warto wiedzieć o makijażu natryskowym?

Widząc kolejną piękną twarz modelki w reklamie kremu do twarzy lub tuszu do rzęs, zachwycamy się bez końca idealnym wykończeniem makijażu. Co się kryje za takim wyglądem?

Ulubiona metoda gwiazd

Cameron Diaz, Leonardo DiCaprio, Pamela Anderson, Jennifer Aniston, Christina Aguilera, a nawet Bill Clinton - lista wielbicieli makijażu natryskowego zdaje się nie mieć końca. Make up Airbrush jest coraz bardziej kusząca alternatywą dla tradycyjnego makijażu również u nas. Jego nowatorstwo polega m.in. na tym, że kosmetyków nie wciera się w skórę, ale natryskuje je na kolejne miejsca na twarzy i pozostawia do wyschnięcia. Decydując się na ten rodzaj makijażu, spotkamy się z dwoma rodzajami podkładu - na bazie silikonu lub wody. Jeśli liczycie na tradycyjne makijażowe przybory jak pędzle czy gąbeczki, będziecie zaskoczone. Makijaż natryskowy wykonuje się jedynie przy użyciu aerografu (specjalny metalowy przyrząd) i szablonów, które pozwalają nadać odpowiedni kształt np. brwiom. Drobinki każdego kosmetyku (różu, cienia itd.) mieszają się ze sprężonym powietrzem i za pomocą jego strumienia są "nakładane" na twarz. Do naszej dyspozycji pozostają oczywiście kosmetyki w formie płynnej.

Źródło: urodaizdrowie.pl

Na specjalne okazje

Posługiwanie się tą techniką wymaga od wizażysty sporej wprawy, a dla nas może być nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale też po prostu perfekcyjnym makijażem ślubnym, wieczorowym lub studniówkowym. Makijaż natryskowy jest idealnie równomierny i bardzo trwały - nie straszne mu ani pot, ani woda, ani długie godziny w tańcu. Skóra jest wyjątkowa gładka, a niedoskonałości ukryte. Zaletą jest też niewątpliwie bezpieczeństwo i higiena (nie mamy kontaktu z przyborami). Sam efekt jest satysfakcjonujący - szybko możemy "nałożyć" lekki i naturalny makijaż przy małej wydajności kosmetyków i choć przez kilkanaście godzin poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Jedynym mankamentem jest to, że nie wykonamy go samodzielnie.

Autor: Bogumiła Kurzeja