Data modyfikacji:

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Aktywnie poszukujesz pracy i niebawem czeka Cię szereg rozmów kwalifikacyjnych? Chcesz zaprezentować się profesjonalnie, jednak nie wiesz, jak osiągnąć taki efekt? Odpowiedni makijaż na rozmowę kwalifikacyjną może być kluczem do sukcesu! 

Stres towarzyszący perspektywie rozmowy kwalifikacyjnej jest całkowicie normalny, przecież chcesz dobrze wypaść i zdobyć wymarzone stanowisko. Jednak taka oficjalna okazja wymaga właściwego ubioru i odpowiedniego makijażu. Niestety, nie każda z nas potrafi prawidłowo dobrać make-up do okazji. Co wypada, a czego unikać w makijażu na rozmowę kwalifikacyjną?

Mocno wytuszowane rzęsy – czerwone światło

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, według statystyk zbyt mocno podkreślone rzęsy są jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca uwagę przyszły pracodawca. Sklejone, ciężkie od nadmiaru produktu włoski sprawiają, że wyglądamy nieprofesjonalnie i niechlujnie. Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną, spróbuj słabiej wytuszować rzęsy, nawet jeśli na co dzień lubisz mocno podkreślać ten element wyglądu.

Neutralne cienie na powiekach – zielone światło

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną powinien być subtelny i stonowany, zatem należy bezwzględnie unikać kolorowych oraz ciemnych cieni do oczu. Postawmy na neutralne barwy, np. beż lub jasny brąz. Najlepiej, by były to cienie matowe, ale delikatny połysk również jest akceptowany.

Pomadka w intensywnym kolorze – czerwone światło

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną to także podkreślenie naszych ust, jednak należy pamiętać, by robić to z głową! Pomadki lub błyszczyki o intensywnych, ciemnych barwach należy pozostawić na inne okazje, bowiem w przypadku oficjalnego spotkania nie są one mile widziane. Do pomalowania ust użyj jasnej szminki, która będzie miała odcień zbliżony do naturalnego koloru twoich ust.

Użycie korektora i podkładu – zielone światło

Na rozmowie kwalifikacyjnej powinnyśmy prezentować się profesjonalnie, świeżo i schludnie, w czym pomoże nam ukrycie niedoskonałości naszej cery. W zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia przydadzą się kosmetyki wyrównujące koloryt skóry, a także matujące. Dzięki nim będziemy wyglądać naturalnie i zdrowo. Pamiętaj, by wybierać jedynie sprawdzone produkty. Pod wpływem stresu możesz zacząć się pocić i ważne jest, aby makijaż w takiej sytuacji pozostał nienaruszony.

Eyeliner – czerwone światło

Nawet jeśli posiadasz niemałą wprawę w nakładaniu idealnych kresek na linie powiek, to w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej warto odpuścić ten element makijażu. Wielu osobom eyeliner kojarzy się bowiem wyłącznie z nastolatkami, a jego użycie w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej może zostać potraktowane jako niepoważne.

Duży wybór kosmetyków do makijażu znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora