Data publikacji:

Makijaż na upały

Nadchodzi fala prawdziwych upałów! Kiedy temperatura przekracza 25 stopni, warto przerzucić się na lżejsze i wodoodporne kosmetyki. Przeczytajcie, jak zrobić makijaż na naprawdę gorące dni!

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić kosmetyki taniej w Internecie.

PODKŁAD

Najlepiej wybrać podkład wodoodporny – dłużej utrzymuje się na skórze i lepiej utrzymuje mat. Tego typu podkład należy rozprowadzać jak najszybciej, ponieważ szybko zasycha na skórze. Dość często bywają one za ciężkie dla cery w okolicach oka – tutaj lepiej postawić na lekki rozświetlacz. W gorące dni dobrze sprawdzi się również krem BB. Więcej o tego typu kosmetykach przeczytasz TUTAJ.

MAKIJAŻ OKA

W upały lepiej sprawdzą się cienie w kremie. Aby makijaż przetrwał cały dzień, wykonując go, wklepuj cień trochę dłużej. Rzęsy również pomaluj trwałym, wodoodpornym tuszem.

Tusz wodoodporny L'Oreal, 23 zł

TWARZ

W letnim makijażu lepiej stawiać na bronzery. Jeśli decydujesz się na użycie różu, to wybierz kosmetyk w kremie. Latem na ustach dobrze sprawdzą się intensywne, cukierkowe kolory. Użyj błyszczyku bez drobinek – taki utrzyma się na ustach dłużej.

Chcesz w ciągu dnia poprawić make-up? Skorzystaj z wody termalnej – należy spryskać nią twarz w odległości 20-30 centymetrów, a nadmiar zebrać chusteczką matującą.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz