Data modyfikacji:

Makijaż dla zmęczonych oczu – jak dodać im życia?

Wygląd oczu o poranku natychmiast zdradza, czy zapewniłaś organizmowi odpowiednia dawkę snu. Jeśli tak nie było, przekrwione białka i opuchlizna natychmiast zdradzą Twój stan. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż dla zmęczonych oczu, by zamaskować ich mankamenty.

Zanim zaczniesz się malować, spróbuj nieco złagodzić zaczerwienienie i opuchliznę. Zakropl oczy, a na powieki nałóż zimne plastry ogórka lub specjalne płatki na bądź pod oczy, najlepiej zawierające kwas hialuronowy, aloes lub wyciąg z zielonego ogórka.

Makijaż dla zmęczonych oczu zacznij od zamaskowania pozostałości po opuchliźnie i cieniach używając korektora. Najlepszy do tego celu będzie kosmetyk w płynie ze specjalnym pędzelkiem, który pozwala rozprowadzić preparat równomiernie i precyzyjnie. Jego kolor powinien być o ton jaśniejszy od podkładu, który stosujesz na całą twarz. Na warstwę korektora nałóż odrobinę rozświetlacza, który również „odświeży” Twój wzrok.

Kolejną kwestią są cienie – powinny być jasne, naturalne i matowe. Świetnie sprawdzi się beż, krem, odcień piaskowy lub bardzo blady, pastelowy róż. Pokryj cieniem całą powiekę, aż pod łuk brwiowy. Na wewnętrzne kąciki oczu nanieś odrobinę białego lub kremowego cienia. Ten trik optycznie „otworzy” oko. Makijaż dla zmęczonych oczu nie powinien zawierać ciemnej kredki, ale możesz zastąpić ją jasną – białą, bladoróżową lub w kolorze szampana. Z jej pomocą namaluj kreskę w linii wodnej (czyli na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki). Ten element odwróci uwagę od przekrwionych oczu, a także optycznie je powiększy. Używając tej samej kredki namaluj i rozetrzyj kreskę tuż pod łukiem brwiowym.

Makijaż dla zmęczonych oczu powinien uwzględniać również brwi. Nadaj im kształt używając grzebyka i wypełnij puste przestrzenie za pomocą kredki lub cienia do powiek w ich kolorze.

Na koniec zostaw rzęsy. By oczy wyglądały na wypoczęte, włoski powinny być podkręcone, więc przed nałożeniem tuszu użyj zalotki uważając, by nie połamać lub nie wyrwać rzęs. Na taka przygotowane włoski nałóż cienką warstwę tuszu wydłużającego.

Makijaż dla zmęczonych oczu nie zda egzaminu, jeśli cała twarz będzie nosić znamiona nieprzespanej nocy, więc nie zapomnij o podkładzie, bronzerze i różu na policzkach oraz odrobinie błyszczyka na ustach.

Autor: Kasia Szulik