Data modyfikacji:

Manicure winylowy – na czym polega?

Tuż obok hybrydowego zdobienia paznokci, manicure winylowy jest jedną z najpopularniejszych metod upiększania dłoni w ostatnim czasie. Choć jego nazwa brzmi tajemniczo, jego wykonanie wcale nie jest trudne. Dziś odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące manicure winylowego – na czym polega, ile kosztuje i jak wykonać go samodzielnie?

Na czym polega metoda manicuru winylowego?

Lakiery winylowe to produkty, które zapewniają trwały i lśniący manicure nawet przez 2 tygodnie, jednak w odróżnieniu od innych metod zdobienia paznokci, nie wymagają utrwalania w lampie UV. W tym wypadku, wystarczy odczekać kilka minut – tak, jak przy zwykłym lakierze do paznokci. Lakiery winylowe utrwalają się pod wpływem powietrza i naturalnego światła słonecznego, dlatego im dłużej nosisz swój manicure winylowy, tym staje się on bardziej odporny.

Dużą zaletą lakieru winylowego jest też to, że nie wymaga on użycia żadnej warstwy bazowej. Sam w sobie stanowi bazę oraz lakier kolorowy. Można zatem stwierdzić, że preparaty winylowe to znacznie ulepszone, tradycyjne lakiery do paznokci.

Jak manicure winylowy działa na paznokcie?

Polimery winylu doskonale chronią paznokieć przed czynnikami środowiskowymi. Lakiery winylowe powinny wypróbować  kobiety, które skarżą się na łamliwą i kruchą płytkę paznokciową. Winyl to prosty sposób na to, by cieszyć się pięknymi paznokciami w ukochanym kolorze nawet przez 2 tygodnie, ale i szybko je zapuścić, jeśli do tej pory miałaś z tym problem.

Jak zrobić manicure winylowy?

Manicure winylowy pokochają kobiety, które szukają dobrej, ale i taniej metody zdobienia paznokci. Jedna buteleczka preparatu winylowego kosztuje tyle, co najzwyklejszy lakier. Nie potrzebujesz lampy, bazy, ani innych, specjalistycznych kosmetyków.

Aby wykonać doskonały manicure winylowy, przydadzą ci się:
 • Lakier winylowy w wybranym kolorze,
 • Pilnik i polerka,
 • Koptyko do skórek,
 • Preparat do zmiękczania skórek,
 • Cleaner,
 • Lakier top-coat,
 • Oliwka do skórek.
Czytaj również: Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Jak wykonać manicure winylowy krok po kroku?

Przygotuj płytkę paznokciową – opiłuj ją i wypoleruj. Zmiękcz skórki, odepchnij je lub całkowicie wytnij.
 1. Odtłuść cleanerem płytkę paznokciową.
 2. Nałóż cienką warstwę lakieru winylowego i poczekaj, aż wyschnie. Nie zapomnij o pomalowaniu wolnego brzegu paznokcia.
 3. Nałóż drugą warstwę lakieru i odczekaj do jej wyschnięcia.
 4. Całość zabezpiecz top-coatem, który zapewni nie tylko lepszą wytrzymałość lakieru, ale i jego piękny blask.
 5. Skórki paznokciowe dokładnie posmaruj nawilżającą oliwką.
Gotowe! Czy to nie banalne? Tak wykonany manicure winylowy, będzie z tobą nawet przez najbliższe 2 tygodnie.

Czy manicure winylowy jest bezpieczny?

Uczulenie na lakier winylowy zdarza się niezwykle rzadko – o wiele częściej dochodzi do alergii na skutek kontaktu z lakierami hybrydowymi. Jako, że w manicure winylowym ilość stosowanych preparatów jest naprawdę niewielka, ryzyko skutków ubocznych jest znikome.

Jak usunąć manicure winylowy?

Usuwanie manicure winylowego jest równie proste, co jego aplikacja. Wystarczy, że zwilżysz płatek kosmetyczny w zmywaczu do lakieru i po prostu wyczyścisz paznokcie. Wówczas, możesz od razu przygotować paznokcie pod kolejny manicure winylowy.

Manicure winylowy to idealna opcja dla kobiet zabieganych, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci. To także rozwiązanie ekonomiczne – na preparaty winylowe nie wydasz więcej, niż na najzwyklejszy lakier do paznokci. Spróbujesz tej metody zdobienia? A może już poznałaś się na jej zaletach?