Data publikacji:

Modny makijaż: wiśniowe usta

Moda na wyraźnie podkreślone usta nie słabnie, a co rusz wraca jak bumerang trend, w którym główną rolę odgrywają wiśniowe usta. Mocny owocowy akcent jest hitem również sezonu jesień-zima 2014/2015. Radzimy, jak wkomponować wiśniowy makijaż w codzienne stylizacje, aby były Twoim atutem, a nie sprawiał, że będziesz wyglądać zbyt poważnie.

Świetnie współgrający zarówno z bladą, jak i opaloną cerą mocny makijaż ust wykonany z pomocą pomadki w kolorze wina zwykle gościł na wybiegach w kolekcjach wiosenno-letnich. W tym roku projektanci odstąpili od tej normy czyniąc wiśniowe usta wiodącym trendem na nieco chłodniejsze miesiące. W ten sposób przy niekorzystnej pogodzie możemy wrócić do słonecznych dni, gdy raczyłyśmy się soczystymi owocami w formie soku lub świeżych kulek.

Pamiętaj, że mocno zaakcentowane usta nie lubią konkurencji. Jeśli więc postawisz na wiśniowe usta, reszta makijażu musi być stonowana. Najlepszy efekt przyniesie z gładką cerą lekko muśniętą bronzerem lub różem i z dokładnie wytuszowanymi rzęsami. Na mocne podkreślenie zarówno ust, jak i oczu możesz zdecydować się robiąc makijaż na wieczorne wyjście, np. na imprezę.

W przypadku kobiet o bardzo wąskich wargach, wiśniowy akcent jest niewskazany, gdyż dodatkowo optycznie je zwęzi. Jeśli masz opory przed mocnym makijażem ust, ale kusi Cię drobna chęć odmiany codziennego wizerunku, możesz postawić na pachnący błyszczyk w wiśniowym kolorze, który dodatkowo będzie poprawiał samopoczucie delikatnym aromatem.

Pomadka w tym odcieniu czerwieni zdecydowanie odpada, gdy masz duże problemy ze skórą (goszczą na niej wypryski, zaskórniaki, jest ciągle czerwona i podrażniona), zwłaszcza jeśli niedoskonałości gromadzą się przede wszystkim wokół ust, nosa oraz na brodzie i są mocno widoczne. Rozwiązaniem może być dokładne ich zakrycie podkładem. Wargi w kolorze wiśni będą idealnie komponować się z wyraźnymi brwiami.

Dobrze jest również pociągnąć pomalowane usta bezbarwnym błyszczykiem, który doda makijażowi nieco lekkości i pozwoli Ci uniknąć wyglądania na starszą niż jesteś w rzeczywistości.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora