Data modyfikacji:

Naturalnie wyglądające sztuczne rzęsy krok po kroku

Dzięki sztucznym rzęsom możesz spełnić swoje marzenia o zalotnym i tajemniczym spojrzeniu. Wiele dziewczyn źle je nakleja, przez co wyglądają nienaturalnie. Podpowiadamy, jak prawidłowo nakleić sztuczne rzęsy, żeby nadać im naturalny wygląd. Postępuj zgodnie z naszym poradnikiem.

Naturalnie wyglądające sztuczne rzęsy? To możliwe! Wystarczy umiejętnie postępować, aby nasza tajna broń nie wyszła na jaw. Oto, jak krok po kroku prawidłowo nakleić sztuczne rzęsy (porady dotyczą całych rzęs, nie kępek).

Krok 1. Przygotuj naturalne rzęsy

Zanim przymierzysz i nakleisz sztuczne rzęsy, podkręć je zalotką (podgrzej ją suszarką - będzie lepiej podkręcać) i pomaluj swoją maskarą.

Krok 2. Przymierz i przytnij

Przymierz rzęsy do oka. Ustaw całą kępkę ponad linią naturalnych rzęs. Dopasuj jej długość do długości oka i przytnij, by pasowała do Ciebie. Pamiętaj, ze sztuczne rzęsy naklejamy w większej odległości od kanaliku łzowego! W przeciwnym razie Twoje oczy wyglądają nienaturalnie i są optycznie mniejsze.

Krok 3. Zaaplikuj klej

Nałóż klej na kępkę i odczekaj chwilę. Musi trochę podeschnąć. W przeciwnym razie rozleje się i poskleja naturalne rzęsy lub wpadnie do oka.

Krok 4. Przyklej

Sztuczne rzęsy przyklej nad linią naturalnych rzęs! Zacznij od zewnętrznego kącika oka i kieruj się do środka, pamiętając, że rzęsy nie powinny dojść do samego kącika wewnętrznego (kanalik łzowy). Ważne! Rzęsy delikatnie przyklejaj palcami! Nie używaj do tego pincety.

Autor: Paulina Staruszniak