Data modyfikacji:

Olej monoi. Właściwości i zastosowanie

Olej monoi to naturalny produkt pochodzący z Tahiti. Wytwarza się go w procesie maceracji kwiatów gardenii tahitańskiej w oleju kokosowym. Specyfik ten natłuszcza i wygładza skórę, działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Jakie są właściwości i zastosowanie olejku monoi? Sprawdź!
olej monoi

Przeczytaj również: Woda różana – właściwości i zastosowanie

Olej monoi – co to jest?

Olej monoi, zwany również olejem monoi-tiare, to naturalny produkt przyrządzany poprzez macerację pąków lub kwiatów gardenii tahitańskiej w oleju kokosowym. Ma piękny, delikatny, kwiatowy zapach i biały kolor w postaci stałej. Topnieje w temperaturze około 22-25 stopni Celsjusza. Kwiaty tiare tahiti wykorzystywane do produkcji oleju muszą być bardzo świeże, co gwarantuje wysoką jakość produktu. Często olej monoi wzbogacany jest witaminą E oraz naturalnym aromatem.

Olejek monoi zawiera wiele cennych składników chemicznych. Należą do nich m.in. kwas laurynowy, kwas mirystynowy, kwas kaprylowy, salicylan metylu, fitosterole. To właśnie im zawdzięcza swoje liczne właściwości pielęgnacyjne. Gdzie kupić olej monoi? Szukaj go w dobrych drogeriach oraz sklepach z naturalnymi produktami – wiele korzystnych ofert znajdziesz na Ceneo.pl.

Olej monoi – właściwości

Olej monoi wyróżnia się następującymi właściwościami pielęgnacyjnymi:
  • nawilża i natłuszcza skórę,
  • działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo,
  • łagodzi podrażnienia,
  • chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  • zmiękcza i wygładza skórę,
  • przyspiesza gojenie ranek,
  • zwiększa jędrność i elastyczność skóry,
  • chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.

Olej monoi – zastosowanie

Olejek monoi znalazł zastosowanie w pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów. Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry normalnej, dojrzałej, suchej, wrażliwej, a nawet atopowej i trądzikowej.

Specyfik ten wspomaga leczenie stanów zapalnych, dlatego można go stosować na podrażnienia i zaczerwienienia. Ponadto chroni skórę przed działaniem wiatru, mrozu czy słońca. Warto więc smarować olejem monoi twarz przed wyjściem z domu zimą, dodawać go do olejków do opalania, a także stosować na skórę zaczerwienioną od słońca.

Olej monoi cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników i użytkowniczek. Poniżej opisujemy szczegółowo, kiedy warto stosować go na twarz, ciało oraz włosy.

Olej monoi na twarz

Olejek monoi na twarz najczęściej stosuje się pod postacią kremu. Produkty z jego dodatkiem nawilżają, odżywiają i koją skórę, dlatego doskonale sprawdzą się u posiadaczek cery suchej i wrażliwej. Monoi olej ma także właściwości przeciwzapalne, można więc szukać go w produktach do cery trądzikowej. Olej monoi świetnie sprawdzi się również do zmywania makijażu. Wybierz płyn do demakijażu zawierający ten składnik lub stosuj go samodzielnie. Możesz także postawić na serum lub maseczkę do twarzy mającą w składzie olej monoi.

Olej monoi na ciało

Jak stosować olej monoi na ciało? Postaw na balsam, masło lub mleczko nawilżające z jego dodatkiem. Możesz także smarować skórę czystym olejem lub dodać go do kąpieli. Twoje ciało po wyjściu z wanny będzie przyjemnie gładkie i nawilżone! Olejek monoi nadaje się również do masażu. Łagodzi podrażnienia (np. po depilacji) i koi rozgrzaną skórę po opalaniu.

Olej monoi na włosy

Olej monoi na włosy odżywia je, wygładza i dogłębnie nawilża, a także chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Szukaj go w maseczkach, szamponach, odżywkach i wcierkach do suchych i zniszczonych pasm. Innym sposobem jest użycie olejku monoi do zabiegu olejowania. Specyfik ten nadaje się szczególnie do włosów niskoporowatych – podobnie jak czysty olej kokosowy.
Autorka: Olga Wacholc