Data publikacji:

Jak wykonać paznokcie kocie oko?

Wśród wielu trendów zdobienia paznokci istnieją takie, które budzą zachwyt i sprawiają, że dłonie przyciągają uwagę każdego. Taką metodą zdobienia są bez wątpienia paznokcie kocie oko, które są obecnie niezwykle popularne. To zdobienie, które z powodzeniem możemy nosić zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorowych wyjść. Jak jednak zrobić kocie oko na paznokciach? Czego będziemy potrzebować? Odpowiedzmy na te pytania.

Malowanie paznokci
Efekt kociego oka na paznokciach to nic innego jak metoda zdobienia, która charakteryzuje się wyraźnym, jaśniejszym, błyszczącym prążkiem na płytce paznokcia, która pomalowana jest najczęściej na ciemny kolor. Skąd nazwa? To bardzo proste - jaśniejszy pasek przypomina źrenicę kociego oka.

Nie tylko prążki na paznokciach

Choć wspomniane wyżej prążki mogą różnić się długością, szerokością czy umiejscowieniem, obecnie powstaje coraz więcej wariantów hybrydowy kocie oko. Śledząc instagramowe profile influencerek czy marki lakierów hybrydowych, możemy zauważyć, że tę samą technikę zdobienia wykorzystuje się do tworzenia kropek, wzorków czy symboli. Jak jednak uzyskać tak idealne, równe przejścia oraz błyszczący, holograficzny efekt? Wbrew pozorom nie jest to trudne i poradzi sobie z tym każda, również początkująca miłośniczka eleganckiego manicure’u.

Produkty, których potrzebujemy do manicure typu kocie oko

Aby zrobić paznokcie kocie oko, poza standardowym zestawem do manicure’u hybrydowego, a więc bazą, lakierem w ulubionym odcieniu oraz topem, potrzebujemy specjalnego lakieru, który w swoim składzie zawiera opiłki metali. Tak zwane lakiery kocie oko występują w wielu wariantach kolorystycznych - są zarówno jednokolorowe, jak i mieniące się holograficznie różnymi odcieniami.
To właśnie wspomniane wyżej drobinki metalu pozwalają uzyskać nam efekt jaśniejszej prążki, ponieważ przesuwamy je, układając w odpowiedni wzór za pomocą… magnesu. Warto w tym miejscu nadmienić jednak, że nie możemy w tym celu wykorzystać jakiegokolwiek magnesu. W ofertach firmy sprzedających akcesoria do manicure’u znajdziemy dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest długopis magnetyczny, za pomocą którego samodzielnie przemieszczamy drobinki, uzyskując oczekiwany przez nas wzór. Drugim są specjalne magnetyczne płytki, które pozwalają na uzyskanie gotowego wzoru jedynie poprzez przybliżenie ich do paznokcia. W tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z poprzecznymi prążkami, ale również innymi wzorkami, serduszkami czy liniami.

Jak zrobić kocie oko? Instrukcja krok po kroku

Aby zrobić hybrydy kocie oko, musimy zacząć jak przy standardowym manicurze tego typu. Kładziemy więc i utwardzamy bazę pod lakier. Następnie płytki paznokciowe malujemy dwiema warstwami wybranego lakieru hybrydowego. Wybór jest naprawdę szeroki, choć jeśli zależy nam na tym, by efekt kociego oka był widoczny, lepiej postawić jest na czerń oraz inne mocne i ciemne kolory. Po utwardzeniu obydwu warstw płytkę paznokcia malujemy specjalnym lakierem do kociego oka, który zawiera drobinki metalu. Co ważne, lepiej nie malować od razu wszystkich płytek, lecz po skończeniu tworzenia wzoru przejść do drugiej - dzięki temu lakier z drobinkami nie zdąży zaschnąć.
Lakierem do kociego oka malujemy całą powierzchnię płytki, a następnie, przybliżając długopis magnetyczny na odległość około 2 mm od paznokcia, „przesuwamy” drobinki, tworząc poprzeczną linię. Magnes odpycha je, dzięki czemu możemy zauważyć, że płynnie przesuwają się tam, gdzie tego chcemy. Pomalowane paznokcie utwardzamy i pokrywamy topem do manicure’u.

Jak widzisz, stworzenie kociego oka na paznokciach nie jest wcale zadaniem trudnym. Warto więc poeksperymentować z tą metodą zdobienia, ponieważ prezentuje się ona niezwykle efektownie. Jest elegancka, nieco drapieżna, a przy tym nowoczesna i oryginalna.
Autor: Kamila Łońska-Kępa