Data modyfikacji:

Kilka prostych sposobów na podkreślenie brwi

Należysz do grona kobiet, które natura obdarzyła rzadkimi lub jasnymi brwiami, a może są one bardzo niesforne i trudne w ułożeniu w ładny łuk? Podpowiadamy 5 prostych tricków na podkreślenie brwi, dzięki którym makijaż będzie pełny, a oczy i spojrzenie nabiorą nowego wyrazu.

Gdy problemem jest kolor Twoich rzęs z pomocą przyjdą cienie do powiek lub kredka do brwi. Możesz też użyć konturówkę do brwi lub dedykowną im farbkę. Z pomocą tych produktów "wypełnisz" ubytki i pozbędziesz się niedoskonałości. Niezwykle ważne jest, abyś dobrała odpowiedni kolor kosmetyku. Zbyt mocne podkreślenie brwi może dać karykaturalny efekt i nadać Twojej twarzy niekorzystnego wyrazu, w tym ją postarzeć.

Intensywność koloru brwi powinna też tworzyć harmonijną całość z resztą makijażu, być podporządkowana typowi skóry i kolorowi włosów. Najprostszym sposobem na ukrycie niedoskonałości jest wykropkowanie lub wykreskowanie (pionowe kreski w pustych miejscach) ubytków, a następnie rozmazanie kosmetyku, aby łuk wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Aby ujarzmić niesforne włoski, możesz sięgnąć po dedykowany im wosk, z pomocą którego wygładzisz je i ukształtujesz zgodnie ze swoimi potrzebami. Pamiętaj, aby dopasować jego barwę do koloru brwi. Przydatna może okazać się również czysta szczoteczka po starym tuszu do rzęs lub grzebyk do czesania brwi. Wybrany gadżet spryskaj lakierem do włosów, a następnie przeczesz brwi. W celu utrwalenia efektu możesz możesz również wykorzystać dedykowaną brwiom odżywkę, która zwykle ma konsystencję żelu i jest bezbarwna.

Podkreślając linię brwi, pamiętaj, że to nie kreska na powiece, która powinna mieć idealnie prosty kszałt. Dąż do nadania im naturalnego zarysu. Aby optycznie unieść brwi, pod ich dolną linią wklep nieco korektora lub zastosuj beżową kredkę do oczu.

* Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora