Data modyfikacji:

Przerysowane brwi - jak ich uniknąć

Jedną z najczęściej popełnianych wpadek kosmetycznych jest zła stylizacja brwi – nie chodzi jedynie o ich zbyt mocne regulowanie, równie często bowiem zdarza nam się zgrzeszyć poprzez ich przerysowanie. Jak malować brwi, by wyglądały naturalnie i dodawały nam uroku?

Błędy w stylizacji brwi

Podkreślanie brwi to czynność, która wymaga dużej wprawy. Potknięcia mogą sie nam przydarzyć zarówno przy regulacji ich kształtu, jak również przy pielęgnacji czy ich akcentowaniu za pomocą różnorakich kosmetyków. Brwi są bowiem takim elementem twarzy, który możemy gruntownie zmieniać i redefiniować według panującej mody lub naszego widzimisię odnośnie kształtu, grubości, długości czy koloru. Jeśli nagminnie przerysowywujesz brwi to nie przejmuj się – trening czyni mistrza, a wpadki tego rodzaju przydarzają się każdemu. Możemy je nawet zaobserwować na zdjęciach gwiazd światowego formatu prosto z czerwonego dywanu! Ważne, by dążyć do ograniczenia złych nawyków i do poprawienia swoich zdolności kosmetycznych.

Jak malować brwi w prawidłowy sposób?

Nie ma jednego złotego środka, jeśli chodzi o brwi. Każdej kobiecie będzie pasował inny kształt czy grubość. Ważne, by odpowiednio dopasować je do twarzy, urody, karnacji, oprawy oczu i koloru włosów. W tym celu musimy zastosować metodę prób i błędów. Jak malować brwi, dowiemy się przede wszystkim poprzez wnikliwą obserwację. Posiadają one naturalnie grubsze i cieńsze odcinki, co decyduje o kształcie naszego łuku, dlatego nawet mocniej zaznaczając kreski, warto delikatnie sugerować się ich indywidualnym, pierwotnym wyglądem.

Kredka do brwi - jaką wybrać?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele produktów do stylizacji brwi, natomiast najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia kredka. Przy wyborze odpowiedniej kredki musimy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, lecz także na konsystencję (tłuste kredki mają tendencję do rozmazywania się). Jako brunetki, musimy znaleźć odcień o 2-3 tony jaśniejszy od naszego naturalnego koloru włosów. W przypadku blondynek warto użyć odcienia zbliżonego do ciemnych włosów ukrytych przy karku. Kredka sprawdzi się szczególnie na brwiach, w których włoski są rozłożone równomiernie. Również żel będzie odpowiedni wyłącznie do ułożenia i wyrównania koloru naszych kresek. Jeśli natomiast posiadamy kreski z przerzedzeniami, to lepiej sięgnąć po cienie lub pisaki, którymi można uzupełnić ubytki w brwiach, uzyskując delikatny, naturalny efekt. Właściwe wyeksponowanie naszych brwi bardzo wpływa na całkowity wizerunek i to, jak postrzegają nas inni, warto zatem najpierw poeksperymentować i poćwiczyć z różnymi stylizacjami by wiedzieć, w której wyglądamy najlepiej.

Autor: Sylwia Stwora