Data publikacji:

Rosyjski migdał – jak wyglądają te paznokcie?

Migdał rosyjski jest kształtem paznokci, który istnieje od dawna, jednak wcześniej był mało znany i dopiero w ostatnich czasach stał się popularny wśród miłośników stylizacji paznokci. Wykonanie tego rodzaju manicure'u nie jest łatwym zadaniem, jednak znając odpowiednią techniką piłowania rosyjskiego migdała, można dojść do wprawy. Jak zatem wygląda migdał rosyjski? Czym różni się migdał rosyjski od klasycznego migdała? Sprawdź, jak poprawnie wykonać tą stylizację paznokci.
rosyjski migdał

Jak wygląda rosyjski migdał?

Rosyjski migdał jest kształtem paznokci, który ma charakterystyczny wygląd. Jest odpowiedni dla osób lubiących innowacyjne odsłony paznokci, gdyż z pewnością stylizacja paznokci w rosyjskim wydaniu kształtu płytki paznokcia będzie przyciągać uwagę. Ten kształt paznokcia uważany jest za elegancki, odpowiedni na różnego rodzaju specjalne okazje, jednak odpowiednio wystylizowany będzie sprawdzał się także na co dzień, do klasycznych stylizacji. Jak zatem wygląda migdał rosyjski i czym różni się od klasycznego migdała? Patrząc z góry na oba paznokcie, różnica między nimi jest niezauważalna. Jednak spora odmienność pojawia się z boku paznokci. Migdał klasyczny zaczyna się i kończy na tej samej wysokości, czyli paznokieć zaczynający się od skórek jest w jednej linii co wolny brzeg, a boki migdała klasycznego spiłowywane są łukiem, aby łączyły się w łezkę. Z kolei rosyjski migdał zaczyna się jak klasyczna wersja migdała, jednak w dalszej części za najwyższym punktem paznokcia, nie opada, tylko biegnie prosto. Boki w danej stylizacji nie są piłowane w łuk, tylko są do siebie równoległe, a następnie wolny brzeg piłowany jest pod kątem 45 stopni do stworzenia migdałowego zakończenia paznokcia.
Przeczytaj również: Nadbudowa paznokcia krok po kroku.

Rosyjski migdał – krok po kroku

Rosyjski migdał najefektywniej wygląda na długich paznokciach, a na krótkich jego wykonanie jest ciężkie bądź nawet niemożliwe. Dlatego najlepszym sposobem na wykonanie tej stylizacji jest przedłużenie paznokci. Jak zatem wykonać rosyjski migdał? Przedstawiamy poradnik krok po kroku, jak wykonać ten kształt paznokci. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W tym celu skracamy paznokcie pilnikiem i opracowujemy skórki frezarką – dokładnie pozbywamy się nabłonków zachodzących na płytkę paznokcia oraz wygładzamy wały okołopaznokciowe. Następnie należy zmatowić płytkę pilnikiem i wygładzić powierzchnię bloczkiem polerskim. Przemywamy powierzchnię paznokcia cleanerem bezkwasowym lub kwasowym, w zależności od potrzeb, nakładamy bazę, utwardzamy w lampie UV i możemy już przejść do odpowiedniego podłożenia formy. Podkładamy ją na prosto, czyli w charakterystyczny sposób dla rosyjskiego migdała, i przechodzimy do budowania szkieletu paznokcia za pomocą żelu. Początkowo szkielet paznokcia powinien wyglądać jak kwadrat, gdyż boki w rosyjskim migdale muszą prosto wychodzić z wałów bocznych. Po utwardzeniu szkieletu w lampie dokładamy kolejną warstwę żelu i tworzymy idealną powierzchnię paznokcia. W następnej kolejności, gdy paznokieć jest odpowiednio utwardzony, zdejmujemy formę i opiłowujemy kształt paznokcia. Zdejmujemy nadmiar masy z góry paznokcia, okolicy obok skórek i ze ścianek bocznych. Następnie przechodzimy do najważniejszej części rosyjskiego migdała, czyli do wolnego brzegu paznokcia. Boki piłujemy na prosto, aby były do siebie równoległe, po czym końcówkę paznokcia „ścinamy” z obydwu stron pod kątem 45 stopni. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy ulubiony lakier hybrydowy, a następnie top utrwalający manicure i gotowe – mamy stworzoną idealną stylizację z migdałem rosyjskim.

Jakie są najpopularniejsze kształty paznokci?

Kształt paznokci ma znaczący wpływ na wygląd naszych dłoni i palców. Nieraz można zauważyć, że kształt paznokcia, który nam się podoba niekoniecznie do nas pasuje. Dzieje się tak ze względu na specyfikę kształtu płytki paznokcia, gdyż niektóre z nich mogą wyszczuplać i wydłużać palce, a inne wręcz przeciwnie – pogrubiać i skracać. Jaki zatem kształt paznokci wybrać? Aby ułatwić decyzję, przedstawiamy najpopularniejsze kształty paznokci:
  • Okrągłe – są naturalnym i subtelnym kształtem paznokcia. Pasują najbardziej do nieco szerszych palców oraz krótkich paznokci. Specyfika wykonania danego kształtu nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż naturalny paznokieć wyrasta z macierzy właśnie w okrągłej formie, dlatego wystarczy jedynie delikatnie wyrównać brzegi, spiłować do odpowiedniej długości i gotowe.
  • Kwadratowe – charakteryzują się kwadratowym wolnym brzegiem paznokcia, a boki są do siebie równoległe. Ten rodzaj kształtu ze względu na swoją specyfikę nie nadają się dla wszystkich. Zazwyczaj świetnie prezentują się na naturalnie długiej i wąskiej płytce paznokcia.
  • Zaokrąglony kwadrat – kształtem podobny jest do kwadratu, jednak jego krawędzie są nieco zaokrąglone. Dzięki temu są wygodniejszą opcją niż klasyczne kwadraty, są mniej podatne na złamania i rozdwajanie się paznokci.
  • Owal – jest uniwersalnym kształtem paznokcia, który pasuje niemal każdemu. Swoim wyglądem przypominają okrągły kształt paznokcia, jednak brzegi są bardziej zaokrąglone względem krawędzi opuszków palców.
  • Migdał – optycznie wydłuża paznokcie. Wykonanie tego kształtu jest proste – wystarczy spiłować krawędzie paznokcia zgodnie z kształtem opuszków palców, aż połączą się na szczycie wolnego brzegu, który powinien być zaokrąglony i swoim wyglądem przypominać migdał. Dana stylizacja minimalizuje możliwość łamania się paznokci oraz rozdwajania na wolnym brzegu. Jego odmianą jest migdał rosyjski, który ma proste boki i wolny brzeg spiłowany pod kątem 45 stopni.
  • Szpic – najlepiej wygląda na długich paznokciach. Charakteryzuje się ostro spiłowanymi krawędziami paznokcia, aż do uzyskania zaostrzonego szpicu.
  • Balerina/trumienka – nazwa nie jest przypadkowa, gdyż kształt paznokci przypomina but baletnicy lub trumnę, w zależności od interpretacji. Ich charakterystyczną cechą jest spiłowanie boków pod kątem 45 stopni, a wolnego brzegu prostopadle do paznokcia, czyli na prosto.
  • Zdjęcie: Envato Elements
    Autor: Przemysław Mańka