Data modyfikacji:

Jaki szampon po nanoplastii wybrać?

Nanoplastia to alternatywa dla keratynowego prostowania włosów. Zabieg sprawia, że pasma są idealnie gładkie, miękkie i lśniące. Fryzura przestaje się puszyć, dzięki czemu prezentuje się nienagannie nawet po całym dniu. Efekty zabiegu utrzymują się długo, zwłaszcza gdy stosuje się odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Dotyczy to przede wszystkim szamponu, którego używa się do codziennego mycia głowy. To właśnie on odpowiada za tempo wypłukiwania substancji, które odpowiadają za kondycję włosów. Jaki szampon po nanoplastii powinno się stosować?

szampon po nanoplastii

Na czym polega nanoplastia?

Zanim przejdzie się do wybierania szamponu po nanoplastii, powinno się zapoznać ze sposobem i celem przeprowadzania zabiegu. W nanoplastii wykorzystuje się nanotechnologię. Substancje wygładzające włosy wnikają głęboko w pasma już na poziomie atomów, dzięki czemu kosmyki stają się idealnie gładkie i proste bez stosowania substancji chemicznych.

Zabieg nanoplastii jest bezpieczniejszy niż keratynowe prostowanie włosów ze względu na brak użycia formaldehydu. Efekt końcowy przypomina rezultaty osiągane za pomocą prostownicy, lecz jest o wiele trwalszy. Nanoplastia prostuje i wygładza fryzurę na wiele miesięcy. Specjalne substancje wnikają głęboko we włosy pod wpływem ciepła. Keratyna, kolagen, aminokwasy, olej arganowy oraz proteiny, masła roślinne i olejki odżywcze odbudowują kosmyki, a także prostują nawet mocno skręcone afro. Odpowiedni szampon po nanoplastii pomaga utrzymać te rezultaty nawet przez 6 miesięcy.

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów

Nanoplastia i keratynowe prostowanie włosów są przeprowadzane w tym samym celu - dzięki nim pasma są idealnie wygładzone. Ponadto włosy nabierają blasku, stają się o wiele mocniejsze i pełne życia. Nanoplastia daje lepsze rezultaty niż keratynowe prostowanie, gdyż może być stosowana nawet w przypadku silnie skręconych loków.

Główną różnicą pomiędzy oboma zabiegami jest skład preparatów wykorzystywanych do ich przeprowadzenia. Nanoplastia jest wykonywana wyłącznie przy użyciu organicznych preparatów, które są bezpieczne dla wszystkich kobiet, w tym ciężarnych i karmiących mam. W keratynowym prostowaniu włosów używa się za to środków na bazie formaldehydu. Jest to substancja niebezpieczna dla zdrowia, dlatego powinno się jej unikać za wszelką cenę.

W przypadku zabiegów na bazie preparatów organicznych codzienna pielęgnacja ma mniejszy wpływ na długość utrzymywania się efektów. Szampon po nanoplastii, zawierający naturalne składniki, sprawia, że włosy są gładkie, lśniące i przyjemne w dotyku jeszcze dłużej. Dodatkowo dzięki niemu zapobiega się niszczeniu końcówek podczas suszenia suszarką czy też na skutek wykonywania innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dlaczego szampon i odżywka po nanoplastii są tak ważne?

Szampon i odżywka po nanoplastii powinny być przystosowane do codziennego mycia włosów po zabiegach fryzjerskich. Zwykły, drogeryjny szampon sprawia, że pasma szybko się niszczą, a praca fryzjera idzie na marne. Kosmyki ponownie zaczynają się puszyć i skręcać, gdyż wygładzające je substancje wypłukują się wraz z substancjami myjącymi.

Szampon do włosów po nanoplastii jest pozbawiony agresywnych środków myjących. Jego zadaniem jest przedłużanie efektów zabiegu i pielęgnacja pasm na co dzień. Dzięki niemu zachowuje się prawidłowy poziom pH i dostarcza się czuprynie szeregu substancji odżywczych. Stosowanie kosmetyków, które nie spełniają tych warunków, powoduje uszkodzenie struktury włosów i przyśpiesza ich niszczenie.

Szampon do nanoplastii - na jakie kosmetyki zwrócić uwagę?

Jeśli poszukuje się szamponu po nanoplastii, powinno się stawiać na produkty bez SLS, silikonów i parabenów. W ich składzie nie powinno być soli oraz alkoholu, które wysuszają pasma i prowadzą do wypłukiwania keratyny. Dodatkowo sól i alkohol podrażniają skórę głowy, co u niektórych kobiet powoduje nasilenie łojotoku.

Na uwagę kobiet po nanoplastii zasługują przede wszystkim szampony zawierające naturalne substancje wygładzające. Są to masła i oleje roślinne, które chronią pasma przed wysoką temperaturą, nadmiernym słońcem i wysuszeniem. Olejki i masła sprawiają, że włosy stają się miękkie i przyjemne w dotyku, nawet gdy są codziennie myte.

Dlaczego prócz szamponu po zabiegu nanoplastii powinno się stosować również odżywkę? Szampon po zabiegu nanoplastii umożliwia usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z włosów. Odżywka pomaga natomiast uzupełnić niedobory substancji regenerujących pasma. Maska do włosów lub odżywka bez spłukiwania sprawiają, że kosmyki są zabezpieczone przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Silne słońce, zanieczyszczenia powietrza, zmienna wilgotność i inne niekorzystne warunki mają mniejszy wpływ na efekty nanoplastii.

Co daje stosowanie szamponów i odżywek po nanoplastii?

To, jaki szampon po nanoplastii stosuje się na co dzień, ma wpływ nie tylko na kondycję włosów po zabiegu. Odpowiednio dobrany kosmetyk wzmacnia i chroni pasma na tyle, by móc poddawać je innym zabiegom pielęgnacyjnym. Włosy myte szamponem o niskim pH, zawierającym olejki i masła roślinne, mogą być również farbowane. Zabieg koloryzacji nie wpłynie na osłabienie fryzury. Dodatkowo nowy kolor wniknie głęboko we włosy, co ochroni go przed wypłukiwaniem.

Szampony dedykowane włosom po nanoplastii są odpowiednie do mycia farbowanych, siwych włosów. Kosmetyki tego typu sprawiają, że farba dobrze pokrywa wszystkie siwe włosy. Ukrycie pierwszych oznak starzenia jest dzięki temu o wiele prostsze. Co więcej, nanoplastia i prawidłowa pielęgnacja po jej wykonaniu odejmują lat za sprawą odżywienia fryzury i dodania jej zdrowego blasku.

Autor: Monika Kocher