Data modyfikacji:

Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?

Intrygujące spojrzenie jest ozdobą każdej kobiety. Jeśli jednak natura nie była odpowiednio hojna i na specjalne okazje lub na co dzień potrzebne jest wsparcie, sztuczne rzęsy na pasku lub w kępkach są świetnym rozwiązaniem. Pozwalają dowolnie dopasowywać efekt, tak aby w zależności od okoliczności, pozostawał zadowalający. Sztuczne rzęsy aplikowane w domu są wygodnym i niedrogim rozwiązaniem. Przy pomocy kleju, pęsety i odrobiny cierpliwości możliwe jest osiągnięcie pięknych, gęstych i długich rzęs.
sztuczne rzesy jakie wybrac

Rodzaje sztucznych rzęs

W drogeriach stacjonarnych i internetowych jest dostępnych wiele rodzajów sztucznych rzęs, nic więc dziwnego, że wybór najlepszych nie jest prosty. Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Najczęściej wybierane są rzęsy na pasku. Są to modele dość łatwe w aplikacji, zapewniające przy tym efektowny wygląd na wiele godzin. Przed zakupem warto upewnić się, czy pasek jest całkowicie przezroczysty. Dzięki temu rzęsy po aplikacji będą wyglądały estetycznie.

Drugim popularnym rodzajem sztucznych rzęs są kępki. Umożliwiają one osiągnięcie zarówno naturalnego efektu, jak i bardziej wieczorowego. Wymagają jednak odrobiny wprawy, dlatego nie są polecane osobom zaczynającym swoją przygodę z rzęsami. Jakie kępki rzęs wybrać? Pomimo to, że ich aplikacja jest trudniejsza, są chętnie wybierane. Warto jednak pamiętać, aby dla bardziej przestrzennego efektu kupić dwie długości rzęs.

Najlepsze sztuczne rzęsy dla początkujących

Sztuczne rzęsy – które wybrać na początek? Panie sięgające pierwszy raz po sztuczne rzęsy powinny zdecydować się na te na pasku. Rzęsy Ardell, które wybrać? Jest to firma dostępna w wielu stacjonarnych i internetowych drogeriach. Posiada w swojej ofercie zarówno kępki, jak i rzęsy na pasku. Dzięki korzystnej relacji ceny do jakości jest to świetny wybór dla początkujących fanek wyrazistego spojrzenia.

Jak najłatwiej przykleić sztuczne rzęsy na pasku?

Przed przyklejeniem sztucznych rzęs, warto naszykować odpowiednie akcesoria. Sztuczne rzęsy, jakie najlepiej kupić? Wybór odpowiednich jest kluczowy, tak aby proces przyklejania przebiegł łatwo i bezproblemowo. Jeśli jednak już dopasowane do stylu i oczekiwanego efektu rzęsy są naszykowane, warto sięgnąć także po podświetlane lusterko, pęsetę, klej oraz tusz do rzęs i kredkę. Sztuczne rzęsy powinny być aplikowane od razu po wykonaniu makijażu oka, gdy naturalne rzęsy są jeszcze wilgotne. Dla pewności warto najpierw nałożyć tusz i rzęsy na jedno oko, a dopiero po chwili na drugie.

Na wierzch dłoni lub plastikową płytkę należy wylać kroplę ulubionego kleju do rzęs. Następnie ostrożnie, chwytając rzęsy pęsetą, wyjmujemy je z opakowania i smarujemy pasek klejem. Po odczekaniu kilkunastu sekund można delikatnie przyłożyć pasek rzęs do skóry między naturalnymi rzęsami i docisnąć. Na koniec warto nałożyć jeszcze jedną warstwę tuszu i powtórzyć cały proces z drugim okiem.

Przyklejanie rzęs w kępkach – jak to zrobić?

Naklejanie rzęs w kępkach przebiega podobnie jak w przypadku rzęs w paskach. Kępki rzęs, jakie wybrać? Najważniejsze jest, aby sztuczne rzęsy były w odpowiednim rozmiarze. W przypadku rzęs w kępkach nie ma obawy, że będą niedopasowane do wielkości oka, lecz warto wybrać takie, aby efekt był zgodny z oczekiwaniami. Na początek lepiej sięgnąć po rzęsy średniej długości, zamiast od razu po najdłuższe.

Proces przygotowywania oka do aplikacji rzęs w kępkach przebiega tak samo, jak w przypadku rzęs na pasku – konieczny jest uprzedni makijaż oka z uwzględnieniem masakry. Różnica widoczna jest na etapie pokrywania rzęs klejem. Trzymane za pomocą pęsety kępki należy ostrożnie zamoczyć końcówkami w kleju. Po upływie kilkunastu sekund można dociskać je do powieki. Ze względu na konieczną precyzję podczas komponowania rzęs z kępek, jest to metoda dla doświadczonych osób.

Dobieranie kleju do sztucznych rzęs

Od jakości wybranego kleju do rzęs w dużej mierze zależy ich wytrzymałość oraz komfort noszenia. Powinien być bezpieczny i wysokiej jakości – jest stosowany w okolicy gałki ocznej. Warto zwrócić uwagę, czy jest elastyczny. Dla wygody noszenia i łatwego zdejmowania, po wyschnięciu powinien być gumowy. Wysoka moc klejenia oraz szybkie zasychanie pozwolą usprawnić proces przyklejania, co jest szczególnie istotne dla początkujących.

Najczęstsze błędy podczas zakładania sztucznych rzęs

Najczęstszym błędem popełnianym podczas aplikacji sztucznych rzęs jest karykaturalny efekt. Może być on spowodowany niepoprawnym rozmieszczeniem kępek. Najlepiej wzorować się na naturalnym rozmieszczeniu rzęs, aplikując więcej dłuższych w zewnętrznych kącikach oka. W przypadku rzęs na pasku częstym błędem jest niedopasowanie początku i końca – warto pamiętać, że powinny zbiegać się one z kącikami oka, tak aby efekt był maksymalnie naturalny. Jeśli pasek jest zbyt długi, konieczne jest jego docięcie. Pomijanie tego etapu jest niezalecane. Tak samo, jak pominięcie makijażu oka. Wyraziste sztuczne rzęsy mogą wyglądać niekorzystnie, gdy na powiece nie ma kredki, eyelinera lub tuszu do rzęs.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Podczas usuwania poprawnie przyklejonych sztucznych rzęs, trzeba być szczególnie ostrożnym, tak aby przypadkowo nie uszkodzić własnych. Wysokiej jakości klej do rzęs powinien być gumowaty. Właściwość ta pozwala na solidne trzymanie rzęs, ale jednocześnie na łatwe usunięcie. Powinno wystarczyć, jak chwyci się delikatnie rzęsy i będzie ostrożnie i powoli odklejało. Jeśli jest trudne, warto pomóc sobie małą pęsetą. Kluczowym etapem usuwania sztucznych rzęs jest upewnienie się, czy na pewno złapane są jedynie one, a nie przy okazji także naturalne. Na koniec należy oczyścić rzęsy z kleju, tak aby mogły posłużyć jeszcze kilkukrotnie.
Autor: Ewa Malinowska