Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: podkład Clinique Even Better

Podkład Clinique Even Better jest jedynym kosmetykiem na rynku, który łączy standardowe krycie z redukcją przebarwień skory. Sprawdzamy, jak w praktyce radzi sobie z tym zadaniem.

Podkład Clinique Even Better ma forme fluidu i występuje w szerokiej gamie odcieni, jednak w Polsce zwykle spotykamy co najwyżej kilka z nich. W sklepach stacjonarnych paleta kolorów zaczyna się od odcienia nr 03 – Ivory (kość słoniowa), który jednak może okazać się nieodpowiedni dla posiadaczek bardzo jasnej cery. Odcieni z numerami 01 i 02, czyli najjaśniejszych, trzeba szukać w butikach internetowych.

Pod kątem konsystencji i aplikacji kosmetyk ma same plusy – jest lekki, świetnie się rozprowadza, nie pozostawia śladów czy smug oraz nie ma charakterystycznego, kosmetycznego zapachu. Podkład Clinique Even Better sprawdza się dobrze nawet w przypadku cery o wyraźnie rozszerzonych porach, ponieważ nie osadza się w ich miejscu. Niewątpliwą zaletą podkładu jest jego wydajność. Jedno opakowanie przy codziennym i regularnym stosowaniu może wystarczyć nawet na 9-10 miesięcy.

Tak dobra wydajność ma ścisły związek ze specjalnymi właściwościami kosmetyku. Podkład Clinique Even Better jest przeznaczony dla skóry mieszane, beztłuszczowy, zapewnia średnie krycie, wyrównanie kolorytu skóry i jej rozświetlenie. W naszej ocenie efekty są zadowalające. Stosowany na cerę skłonną do zaczerwienień i ze śladami po trądziku rzeczywiście sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, bardziej promiennie i świeżo, a także staje się gładsza. Poprawa jej stanu sprawia, że z czasem można używać coraz mniejszych ilości podkładu, więc kosmetyk starcza na dłużej.

Niestety, kosmetyk o tak wszechstronnym zastosowaniu nie może być tani. W stacjonarnej drogerii podkład Clinique Even Better kosztuje około 150 złotych, ale w Internecie można go kupić nawet za 90 zł. Jednak biorąc pod uwagę szereg zalet kosmetyku, inwestycja jest warta swojej ceny.

Autor: Sylwia Stwora