Data modyfikacji:

Trendy makijażowe: puppy eyes

Poszukujesz ciekawej alternatywy dla kociego oka, czyli smokey eye? Postaw na puppy eyes, czyli tzw. szczenięce spojrzenie, które sprawi, że będziesz wyglądać bardziej dziewczęco. Z nami kro po kroku zrobisz urokliwy makijaż.

Trend związany z nadaniem oczom wyrazu spojrzenia słodkiego szczeniaka został zapoczątkowany w Japonii, jednak to wśród Koreanek jest on prawdziwym hitem. Kluczem do uzyskania pożądanego efektu jest sposób namalowania kreski. W puppy eye nie ciągnięmi jej w górę, ale pozwalamy jej opaść. Do wykonania makijażu będziesz potrzebować bazy pod podkład, eyelinera lub kredki w czarnym kolorze, a także drugiej beżowej lub brązowej oraz cienia do powiek (obowiązkowo beżowy/perłowy/złoty/brązowy, a gdy zależy Ci, aby spojrzenie nabrało wyrazistości i rockowego pazura sięgnij po ciemne kolory). Niezbędny będzie również tusz do rzęs, najlepiej pogrubiający.

Zacznij od nałożenia na powiekę bazy, potem pokryj ją beżowym cieniem na całej powierzchni, a na łuk brwiowy nałóż odcień perłowy. Na dolną powiekę nanieś złoty cień. Na górnej powiece narysuj kreskę, ale przy zewnętrznym kąciu nie kieruj jej w górę, ale w dół. Pustą przestrzeń pokryj brązowym cieniem do powiek lub, gdy chcesz uzyskać mocniejszy efekt – eyelinerem. Na koniec wytuszuj rzęsy i puppy eyes gotowe.

Niestety, szczenięce spojrzenie nie każdemu pasuje. Puppy eyes to rozwiązanie szczególnie przydatne dla kobiet narzekajacych na wąskie czy zbyt małe oczy. Makijaż optycznie je powiększy i zaorągli. Z tego też powodu może nie pasować paniom posiadającym bardzo duże, okrągłe oczy – efekt może wyjść karykaturalny.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora