Data publikacji:

Trendy w makijażu jesień-zima 2014

Podobnie jak w modzie, trendy w makijażu również zmieniają się co sezon. Chcesz być na topie? Zobacz nasz przegląd tego, co będzie najmodniejsze w makijażu w nadchodzącym sezonie.

Rozmazane usta

W tym sezonie mówimy nie idealnie obrysowanym ustom! Na wybiegach królują teraz matowe szminki, które mogą nawet nieznacznie wychodzić poza kontur ust. Aby uzyskać taki efekt, nałóż pomadkę opuszkami palców. Niedbałość jest wręcz wskazana!

Gruba kreska

Latem stawialiśmy na ciepłe beże i rozmazane kreski wykonane miękką kredką. Tym razem do łask powracają jednak intensywnie czarne eye-linery. Kreska jest bardzo wyrazista, mocna i gruba, może nawet wychodzić niemal do skroni! Wersja dla odważnych to kreska zrobiona niebieskim eye-linerem. Przy takim makijażu warto mocniej podkreślić brwi, a usta musnąć szminką w naturalnym kolorze.

Mocny makijaż oka

W tym sezonie mocno podkreślamy oko. Inspirację stanowią lata 60. i podkreślone rzęsy. Intensywnie tuszujemy nie tylko górne, ale również dolne rzęsy. Pamiętasz, jaki makijaż nosiła znana modelka Twiggy? Chodzi o osiągnięcie właśnie takiego efektu!

Złoto

Do łask powraca również kolor złoty. Pojawia się nie tylko na paznokciach, ale również na powiekach. Delikatny, złoty cień możesz wykorzystać również do dziennego makijażu. Tutaj, podobnie jak w poprzednich propozycjach, pozwalamy makijażowi oka wyjść na pierwszy plan, całą resztę zostawiając w naturalnych kolorach.

Make-up no make-up

Taki makijaż jest modny niemal w każdym sezonie. Wbrew pozorom, make up-no make up, który widzisz na modelkach wymaga dużej pracy makijażystów i sporej ilości kosmetyków. Podstawą jest idealnie gładka cera - ważny jest więc dobrze dobrany podkład. Na policzki wystarczy nałożyć odrobinę różu, a na powieki cień w kolorze nude.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz