Data publikacji:

Trendy: selfie bez makijażu

Zdjęcia wykonywane bez makijażu podbijają portale społecznościowe. Nowej modzie sprzyjają gwiazdy, które chętnie pokazują się w naturalnym wydaniu. Zobaczcie same, jak wyglądają selfie "no make up".

Jakiś czas temu nie do pomyślenia był fakt, żeby osoby z pierwszych stron gazet pokazywały się publicznie bez makijażu. Co ciekawe, niektóre kobiety wcale nie pozwolą sobie na wyjście z domu bez kreski na oku czy pomalowanych ust. Jednak moda się zmienia.

W naturalnym wydaniu

Źródło: instyle.com, elle.com

Jeszcze niedawno paparazzi czaili się dosłownie za każdym rogiem, by tylko przyłapać znaną aktorkę lub piosenkarkę bez makijażu. Dziś zadanie mają ułatwione do maksimum - gwiazdy chętnie dzielą się swoimi fotkami "no make up" w Internecie. W mediach społecznościowych popularne są selfie, które pokazują dobrze znane twarze w naturalnym wydaniu.

Moda na "prawdziwe" JA

Źródło: elle.com, instyle.com

Modę na fotki bez makijażu rozpropagowała modelka, Tyra Banks, która na oficjalnym profilu na Instagramie wyraziła chęć pokazania światu "prawdziwej siebie". Większość czołowych celebrytek jak Miley Cyrus, Beyonce, Lady Gaga czy Kim Kardashian podziela to pragnienie. Możemy więc zobaczyć, jak nasze idolki wyglądają na rodzinnym spacerze, w domowym zaciszu tuż po przebudzeniu lub wyjściu spod prysznica. Jest to kolejny dowód na to, ze coraz częściej doceniamy naturalny look. W makijażu nadal obowiązuje trend na "make up no make up" (o tym, jak go wykonać, przeczytacie tutaj).

I jak podobają się Wam gwiazdy w naturalnym wydaniu? Zanim zdecydujecie się na tego rodzaju sesję zdjęciową, zadbajcie o cerę. Kompleksowe kosmetyki pielęgnacyjne znajdziecie tutaj.

Autor: Bogumiła Kurzeja