Data publikacji:

Jak utrwalić makijaż oczu?

Która z nas nie marzy o tym, aby pół godziny poświęcone na zrobienie perfekcyjnego makijażu pozwalało się cieszyć idealnym wyglądem przez cały dzień? Tymczasem po kilku godzinach wygląd oka odbiega od Twoich oczekiwań – cienie i kreski się zlewają, a rzęsy zamiast być zalotne oprószają się. Podpowiadamy, jak utrwalić makijaż oczu za pomocą kilku prostych tricków, aby prezentował się świeżo, a jednocześnie nie wymagał wydawania fortuny na specjalistyczne preparaty.

Jednak na początku odradzamy utrwalanie makijażu, nie tylko oczu, ale i całej twarzy, za pomocą lakieru do włosów. Przede wszystkim, nieumiejętnie zastosowany może doprowadzić do podrażnienia spojówek. Poza tym preparat działa wysuszająco na skórę, a także może wywołać reakcje alergicznie – nawet po upływie 2-3 dni.

Ewentualnie sprawdzi się on do układania niesfornych brwi – spryskaj lakierem grzebyk i przeczesz włoski. Jeśli zatem zależy Ci na trwałości make-upu lepiej sięgnij po utrwalacz zamiennie nazywany też fixatorem. Dobrym rozwiązaniem będzie również woda termalna. Bardziej ufasz domowym sposobom? Zastosuj się do poniższych rad.

Używasz sypkich cieni do powiek? Aby po kilku godzinach nie gromadziły sie w załamiach powieki lub w ogóle zniknęły, przed nałożeniem kosmetyku pokryj malowane miejsca pudrem w kamieniu. Analogicznie, jeśli preferujesz cienie do powiek w formie kremu, musu czy kredki, potrzebujesz tłustego utrwalacza. Takim będzie baza pod podkład. Alternatywnie możesz użyć podkładu lub pokryć powiekę delikatnym korektorem pod oczy, a następnie opruszyć ją pudrem.

Jako fanka kresek, zrezygnuj z normalnych kredek na rzecz wodoodpornych eyelinerów. Unikniesz nie tylko ich rozmazania, ale również odbicia na załalamiu górnej powieki. Ewentualnie możesz wydłużyć życie kreski narysowanej kredką pokrywając ją cieniem w tym samym kolorze.

Po kilku godzinach Twój tusz do rzęs zaczyna się osypywać? Przed pomalowaniem kosmyków, oprósz je sypkim pudrem.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora