Data publikacji:

Najlepszy płyn do higieny intymnej – ranking

Szukasz dobrego płynu do higieny intymnej? Kosmetyk ten powinien wyróżniać się delikatnym działaniem i zawierać składniki pielęgnujące oraz chroniące florę bakteryjną tych okolic. Jaki płyn do higieny intymnej wybrać? Sprawdź nasz ranking i poradnik, jak wybrać kosmetyk idealny!

płyn do higieny intymnej ranking

Dobry płyn do higieny intymnej – jaki wybrać?

Płyn do higieny intymnej to kosmetyk, który pomaga w utrzymaniu zdrowia kobiecych narządów płciowych. Powinien zawierać delikatne składniki myjące, które nie wywołują podrażnień i alergii. Ważne, aby chronił naturalną florę bakteryjną pochwy, działał kojąco i nawilżająco.

Jakie składniki powinien zawierać dobry płyn do higieny intymnej? Należy wymienić z pewnością kwas mlekowy, który odpowiada za zachowanie prawidłowego pH tych okolic oraz ochronę flory bakteryjnej.

Gliceryna oraz naturalne oleje nawilżają skórę, rumianek i babka lancetowata koją i odżywiają, a d-panthenol oraz alantoina łagodzą podrażnienia. Przede wszystkim szukaj produktów z naturalnym składem, zawierającym wyciągi i ekstrakty roślinne.

Sprawdź również, jak zrobić krem do twarzy samodzielnie.

Naturalny płyn do higieny intymnej

Naturalny płyn do higieny intymnej to łagodny środek, który nie zawiera barwników, SLS, SLES i innych szkodliwych substancji. Ma w składzie za to mnóstwo dobroczynnych wyciągów z roślin, które pielęgnują skórę.

Płyn do higieny intymnej po porodzie

Jaki płyn do higieny intymnej po porodzie wybrać? W tym okresie kobieta jest szczególnie narażona na infekcje i podrażnienia okolic intymnych. Doskonale sprawdzą się wszelkie produkty zawierające składniki łagodzące, przeciwzapalne oraz naturalne prebiotyki o działaniu odżywiającym.

Płyn do higieny intymnej przeciwgrzybiczy

Grzybica pochwy to infekcja dotykająca wielu kobiet. Dobry przeciwgrzybiczy płyn do higieny intymnej powinien zawierać składniki niszczące drożdżaki, niwelujące swędzenie oraz przywracające prawidłowy poziom pH okolic intymnych.

Najlepszy płyn do higieny intymnej – ranking

Po jaki płyn do higieny intymnej warto sięgnąć? Sprawdź nasz ranking popularnych produktów!

1. Feminum Żel intymny nawilżający – dobry płyn do higieny intymnej chroniący przed infekcjami

Zwycięzcą naszego rankingu płynów do higieny intymnej zostaje żel nawilżający Feminum. Produkt niweluje problem niedoboru śluzu, dzięki czemu chroni przed otarciami i podrażnieniami okolic intymnych.

Zawiera kwas mlekowy, który przywraca prawidłowe, kwaśne pH pochwy, dzięki czemu przeciwdziała infekcjom. Można go stosować zarówno na co dzień, jak i bezpośrednio przed stosunkiem w celu nawilżenia.

2. Provag Żel do ochrony i pielęgnacji okolic intymnych – płyn łagodzący i niwelujący podrażnienia

Żel do higieny intymnej marki Provag skutecznie łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację miejsc intymnych. Nie zawiera parabenów, barwników, SLS i SLES. Delikatnie myje, eliminuje nieprzyjemny zapach i chroni naturalną florę bakteryjną pochwy.

Panthenol i alantoina łagodzą podrażnienia, a aloes oraz glikol nawilżają śluzówkę. Można go stosować również w stanach obniżonej odporności, po menstruacji oraz w trakcie menopauzy.

3. Mucovagin Emulsja – regenerujący płyn do higieny intymnej po zabiegach i porodzie

Emulsja do higieny intymnej Mucovagin to doskonały wybór w okresie regeneracji miejsc intymnych, np. po zabiegach ginekologicznych lub infekcjach.

Zawiera Bashyal – innowacyjną formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego o właściwościach odżywiających i nawilżających, oktenidynę o działaniu antyseptycznym oraz glicerynę, kwas mlekowy, panthenol i alantoinę.

Nie znajdziesz w nim konserwantów, SLS i SLES. Jeśli zastanawiasz się, jaki płyn do higieny intymnej po porodzie wybrać, zdecydowanie powinnaś sięgnąć po Mucovagin.

4. Iladian Żel do higieny intymnej 40+ – płyn do higieny intymnej w okresie menopauzy

Żel do higieny intymnej Iladian 40+ przeznaczony jest dla kobiet w okresie menopauzy. Delikatnie myje wrażliwe okolice, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Nie zawiera barwników, SLS i SLES. 

Wspomaga regenerację i łagodzi podrażnienia. Zawiera wyciąg z żurawiny oraz olej z czarnuszki o działaniu antybakteryjnym, nawilżający wyciąg z soi i kwas mlekowy.

5. PLIVAfem F Żel do higieny intymnej – płyn do higieny intymnej przeciwgrzybiczy

Produkt marki PLIVAfem to dobry płyn do higieny intymnej o działaniu przeciwgrzybiczym. Zawiera climbazol i chlorheksydynę, które ograniczają rozwój grzybów, panthenol o właściwościach łagodzących, a także kwas mlekowy przywracający prawidłowy poziom pH pochwy. Nadaje się również do codziennego, profilaktycznego stosowania.

6. Feminum Activ Żel intymny nawilżający – płyn do higieny intymnej zapobiegający suchości

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje żel intymny Feminum Aktiv o właściwościach nawilżających. Skutecznie łagodzi podrażnienia, zapobiega suchości pochwy i otarciom. Przywraca prawidłowe pH okolic intymnych. Dzięki żelowej formule powleka śluzówkę, zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym i nadżerkom.

7. Ginexid Ginekologiczna pianka – ochronny płyn do higieny intymnej w wygodnej formie

Pianka oczyszczająca Ginexid to produkt do higieny intymnej o działaniu ochronnym i łagodzącym podrażnienia. Wzmacnia błonę śluzową i zapobiega infekcjom. Zawiera chlorheksydynę oraz naturalne wyciągi. Nadaje się do stosowania w ciąży, połogu, po operacjach i w trakcie antybiotykoterapii.

8. Sylveco Łagodny żel do higieny intymnej – naturalny płyn do higieny intymnej

Ostatnim produktem w naszym rankingu jest naturalny żel do higieny intymnej marki Sylveco. Zawiera glicerynę i panthenol o działaniu łagodzącym, ekstrakt z babki lancetowatej oraz kory dębu o właściwościach przeciwzapalnych oraz kwas mlekowy. To wspaniały produkt w niskiej cenie nadający się do codziennego stosowania.

Autorka: Olga Wacholc