Data publikacji:

Zmarszczki palacza – jak je zlikwidować?

Nazywane humorystycznie „kodem kreskowym” zmarszczki palacza nikomu nie dodają uroku. Wbrew nazwie nie pojawiają się tylko u osób palących. Jeśli zauważyłaś je u siebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł i zacznij działać jak najszybciej. Tylko prędka reakcja pozwoli wyeliminować zmarszczki palacza!
Zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza to przede wszystkim zmora palących kobiet. Panie posiadają delikatniejszą i cieńszą skórę niż panowie, dlatego to właśnie u nich zmarszczki nad ustami mogą pojawiać się wcześnie, bo nawet w okolicach 30. roku życia. Zmarszczki palacza powstają na skutek specyficznego układania warg w dzióbek, do którego dochodzi podczas palenia, ale także picia napojów przez słomkę.

Nieestetyczne wgłębienia ponad ustami dodają twarzy surowego i starego wyrazu, dlatego tak wiele kobiet poszukuje sposobu na zmarszczki palacza. Mamy dobre wieści – jeśli zareagujesz odpowiednio prędko, możesz się ich pozbyć!

Jak zlikwidować zmarszczki palacza?

Pierwszym krokiem powinno być wyeliminowanie szkodliwego czynnika, a więc palenia papierosów. Palenie wpływa negatywnie na skórę nie tylko poprzez naciąganie jej w okolicach warg. Dym tytoniowy przyczyna się do przedwczesnego starzenia cery, jej brzydkiego kolorytu, odwodnienia i niedoskonałości.

Wiemy jednak, że czasem łatwiej jest powiedzieć niż zrobić. Jeśli nie możesz rzucić palenia, dowiedz się, jak działać, aby ograniczyć powstawanie zmarszczek palacza.

Domowe sposoby na zmarszczki palacza

Jak zwalczyć zmarszczki palacza domowymi sposobami? Sprawdź 3 kroki do pięknej i gładkiej skóry okolic ust!

Kosmetyki na zmarszczki palacza

Skórę wokół ust pielęgnuj, stosując kosmetyki ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Produkty te powinny zawierać kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminę C, retinol oraz kolagen. Podczas aplikacji kremu wykonuj delikatny masaż, ugniatając skórę ponad górną wargą.

Unikaj promieniowania UV

Słońce odbiera skórze jędrność, dlatego w okresie wiosenno-letnik chroń ją za pomocą kremu z filtrem. Nie zapominaj o aplikacji go na okolice ust, które podatne są nie tylko na zmarszczki, ale i przebarwienia posłoneczne.

Ćwiczenia na zmarszczki palacza

Jak zlikwidować zmarszczki palacza? Ćwicz mięśnie mimiczne ust! Wzmacniając je, uelastycznisz skórę i sprawisz, że stanie się bardziej napięta.

  • Głośne powtarzane samogłosek (A, E, O, I, U) w kółko przez minutę mocno zaangażuje do pracy oraz uelastyczni skórę w okolicach ust.
  • Innym ćwiczeniem na zmarszczki palacza jest moce zaciskanie warg na około 30 sekund, a następnie ich rozluźnianie. Powtarzaj to ćwiczenie przez około 5 minut każdego dnia.
  • Skórę okolic ust warto często delikatnie uciskać i masować, aby poprawić jej ukrwienie. Lepsze krążenie to sprawniejsze dostarczanie cennych substancji odżywczych do komórek skóry.

Profesjonalne zabiegi na zmarszczki palacza

Jeśli domowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, możesz zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym zmarszczki palacza zostaną wypełnione kwasem hialuronowym. To naturalna substancja występująca w ludzkiej skórze. Efekt zauważalny będzie już po jednym zabiegu.

Zwalcz zmarszczki palacza w domu

Zmarszczki palacza to uporczywy problem, jednak jeśli zaczniesz walczyć z nimi odpowiednio prędko, na pewno uda ci się ich pozbyć bez interwencji lekarza medycyny estetycznej. Kosmetyki i ćwiczenia znacznie poprawią wygląd skóry okolic ust. Pamiętaj jednak, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wyeliminowanie czynnika, który spowodował zmarszczki, a więc palenia papierosów.
Autorka: Joanna Stanuch